ZONGULDAK:
BURAYA GLİKOZ GİREMEZ!

 “Damak Tadımıza en uygun lezzetler” AKBAL Marketlerinde…

BURAYA GLİKOZ GİREMEZ!

Kurulduğu günden bu yana Zonguldak Perakende sektöründe önemli isimlerden olan Akbal Marketler zinciri unlu mamuller konusunda ürün çeşitleriyle müşterilerinin beğenisini kazanıyor. Marketlerde “Kalitede öncü, hesapta ölçü” ve “Alışverişte ilk adresiniz” sloganlarıyla müşterisine hizmeti ilke edinen Akbal Gıda, unlu mamullerde de katkı maddesiz yöresel tatlar ve ürünleriyle “Damak tadımıza en uygun lezzetler” sloganıyla iddialı olduğunu ortaya koyuyor. Unlu mamullerin üretimden halka sunulmasına kadar titizlikle davrandıklarını belirten İmalathane sorumlusu Hasan Aktarı, sorularımızı cevapladı.

Halkın SESİ: Unlu mamul serüveninizi anlatır mısınız?

Hasan AKTARI: Unlu mamuller kısmını yaklaşık 5 yıl önce bir usta ile kurduk. Amacımız doğal yani glikoz, jelatin ve tereyağı esansı olmayan ürünlerle halkımızın karşısına çıkarak beğenisini kazanmaktı. Bu konuda muvaffak olduk. Şu anda 20 personelimizle ürettiklerimizi satışa sunuyoruz.

Halkın SESİ: Doğallıktan bahseder misiniz?

AKTARI: Bizim imalathanemize insan sağlığına olumsuz etki olan Glikoz giremez. Şeker kullanılır, gerçek doğal tereyağı kullanılır. Bunlar aynı zamanda ürünün kalitesini artıran ana unsurlardır. İnsanlar güvenerek alıp tüketebilirler. Günlük üretim yapıyoruz talepleri karşılayamadığımız oluyor.

Halkın SESİ: Ürün çeşitleriniz nelerdir?

AKTARI: Şu anda yaklaşık 45 çeşit ürünümüz var. Bunların yanında Ramazan ayı ile birlikte sütlü tatlıları da ürünlerin arasına koyacağız. En çok satılan ürünlerimiz ise baton, ekler, yaş pasta ve baklava çeşitlerimiz. Malzeme konuda kaliteli ve helal ürün sertifikalı olan mamulleri tercih ediyoruz. Tedarikle ilgilenen arkadaşlar bu konuda hassastırlar.

Halkın SESİ: 13 mağazanızda ürünleriz satılıyor. Lojistik kısmını anlatır mısınız ?

AKTARI: Bizim sektörde lojistik önemlidir. Sonuçta ürünleriniz tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaşmalıdır. Biz bu konuda soğutuculu şartlara uygun sevkiyat arabalarımızla ürünlerimizi mağazalarımıza ulaştırıyoruz.

Halkın SESİ: Baklava konusunda iddialı mısınız ?

AKTARI: Baklava çeşitlerimiz çok rağbet görüyor bunların yayında Devrek baklavası, köy baklavası ve ev baklavası çeşitleri de müşterilerimizin tercih ettiği ürünler. Cevizi bile ağza gelecek tadı verecek şekilde katıyoruz. Baklavalarımız ustalarımızın maharetli ellerinde çıkmakta şeker ve doğal tereyağı kullanılmaktadır.

DEVREK BAKLAVASI FARKI…

Halkın Sesi: Yöresel ürünleriniz var mı?

AKTARI: Yöresel ürünlerimize Akbal ailesi olarak özellikle değer veriyoruz. Bazılarının ‘Beyaz baklava’ dediği Devrek baklavamızı marka olması yönünde özellikle destekliyor ve sürekli tezgahlarımızda tutmaya önem gösteriyoruz. Bütün ürünlerde olduğu gibi el emeği, fabrikasyon yok. Pişirme tekniği değişik olduğu için çok hafif bir baklava çeşidi. Doğal malzemeler kullanıyoruz. Özellikle Devrek baklavasına yoğun ilgi var. Tezgahımıza koymama şansımız yok. Müşterimiz özellikle Devrek baklavasını talep ediyor.

Halkın SESİ: İşletmenizin olmazsa olmazları nelerdir?

AKTARI: Doğallık, ekonomik, kalite ve hijyen bunlar bizim olmazsa olmazlarımız. Çok dikkat ettiğimiz konular. Doğal ve kaliteli malzemeyle hijyenik bir ortamda ürettiğimiz ürünleri herkesin ulaşabileceği fiyatlarla mağazalarımızda satışa sunuyoruz.

Halkın SESİ: Sektörel olarak yatırımlarınız nelerdir?

AKTARI: İleriye dönük projelerimiz var. Çaycuma OSB’de 1500 metrekare alanda üretim yapmak için yerimiz mevcut. Yaklaşık 50 kişiyi istihdam edeceğiz. Pazar payını artırarak Batı Karadeniz bölgesinde tanınan bir marka olacağız. Tesisimizi 2 yıl içerisinde faaliyete geçirebiliriz.

Halkın SESİ: Akbal bünyesinde kaç kişi istihdam ediyorsunuz?

AKTARI: Zonguldak genelindeki 14 markette yaklaşık 300 personelimizle vatandaşımıza hizmet vermeye devam ediyoruz. İnşallah geliştikçe istihdamın artırmaya yönelik çalışmalarımız devam edecek.

 


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner174

banner231

banner228

banner222

ULUPINAR DUR DURAK BİLMİYOR…

Haberi Oku