ZONGULDAK:
'Çalışan Gazeteciler Günü'nü Kutluyoruz”
Türk Büro Sen Zonguldak Şube Başkanı Köksal Tunçtürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

İlkeli, tarafsız, objektif basının toplumun gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade eden Tunçtürk, “Gazetecilerin haklarını korumaya yönelik 212 sayılı Basın İş Yasası Kanunu’nun 10 Ocak 1961'de kabul edilmesiyle 10 Ocak gününü “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutluyoruz.

Gerek Dünyada gerek Ülkemizde gerekse Yerelde yaşanan olayları tarafsız şekilde, zor çalışma şartları altında kamuoyuna aktaran gazetecilerin bu aşamadaki rolü çok büyüktür.

 

İlkeli, tarafsız, objektif basın toplumun gelişmesine de büyük katkı sağlamaktadır. Basın mensuplarımız gerek pandemi süresince gerek diğer tüm koşullarda mesai gözetmeksizin büyük çaba içerisinde halka haber alma kaynağı sağlamışlardır. Bu aşamada Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden ve hastalanan gazetecilerimiz de olmuştur. Bu sebeple hayatını kaybedenlere de Allah'tan rahmet, hastalığı atlatanlarada geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum.

 

Malesef bu yıl yaşanan salgın nedeniyle fazla bir araya gelemesek de, inşallah pandeminin etkisinin azaldığı günlerde görüşebileceğimiz ümidiyle, tüm gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, meslek hayatlarında sağlık, huzur ve başarı diliyorum” dedi.

Şebnem Saka

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Muhtar sonunda isyan etti!

Haberi Oku