FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
Çaturoğlu CHP'ye çattı
  

“Başörtüsü konusunda CHP ‘Cumhuriyet elden gidiyor’ diye Anayasa mahkemesine başvurmuştu, mahkeme de ret kararı vermişti, sonradan başörtü yasağını kaldırdık, ne oldu, cumhuriyet elden mi gitti?”

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Pazar günü yoğun bir çalışma yaparak ziyaret ettikleri köylerde, sıkmadık el bırakmadılar.

Çaturoğlu’nun basın danışmanlığından verilen habere göre Hafta sonu ziyaret turuna Süleymanbeyler Köyü (Subaşı Halk Pazarı) ile başlayan Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, burada görüştüğü her vatandaştan 16 Nisan’da yapılacak Halk oylamasında daha güçlü Türkiye diyerek “EVET” desteği istediler.

TARİHİ ASMALI KÖPRÜDE İNCELEME YAPTILAR

Milletvekili Çaturoğlu, İlçe Başkanı Çakır, Ormanlı Belde Belediye Başkanı Bayram Boşol ile birlikte, Süleymanlar Köyünde bulunan çevre köylere ulaşımına yol kısaltan tarihi asmalı köprünün yenileme çalışmalarını inceledi.

Yenilenen köprünün çalışmaları hakkında bilgi veren Dedeler Köyü Muhtarı Durdu Acar’a Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır, “vatandaşımızın yararına ne gerekiyorsa her türlü desteği vermekteyiz. En yakın zamanda tarihi asmalı köprüyü vatandaşlarımız rahat ortamda kullanılmaya başlanacaktır. Bizler sıkıntılar çözülmesi için varız. Burada çevre köylere gidip, gelmeyi yakınlaştıran asmalı köprünün yenilenmesi de hizmetlerimizden bir örneğidir.” dedi.

KÖY ZİYARETLERİNDE KALABALIK BİR TOPLULUK TARAFINDAN KARŞILANDILAR

Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır, İl Genel Meclis Üyeleri ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte, Güneşli, Alacabük, Güllük, Akkaya, Ortaköy, Hasbeyler ve Düzpelit köylerini ziyaret ettiler ve vatandaşlarla bir araya geldiler.

Köy ziyaretlerinde Köy muhtarları ve kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Milletvekili Çaturoğlu ve İlçe Başkanı Çakır, vatandaşlara güzel yaklaşımlarına teşekkür ederek, 16 Nisan’da yapılacak Halk Oylamasında “EVET” desteği verilmesi hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Çaturoğlu, Vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, özetle şu bilgileri verdi; “Geçmişte hâkimiyet milletin demişler ama milletin seçtiği milletvekillerin aldığı kararlarına, Anayasa Mahkemesi ben tanımıyorum demiş. Örnek mi istiyorsunuz? Hani bir zamanlar bir sıkıntı vardı Ülkemizde, kızlarımızın başörtülü Üniversiteye girme hadisesi. Ülkemizde Cumhuriyet elden gidiyor, rejim değişiyor gibi çeşitli bahaneler üretilmişti. AK Parti Milletvekillerimiz, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekililer ile 411’i “EVET” kızlarımız başörtülü Üniversiteye gidebilsinler diye karar aldılar. Hemen ertesi gün CHP bu kanun düzenlemeyi Anayasa Mahkemesine götürdü, bir hafta kısa bir değerlendirme sonrası Anayasa Mahkemesi kararı ret etti. Hani hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindi? Milletin seçtiği milletvekillerin kararlarını yok saydılar. Tüm Bunlara rağmen artık Ülkemizde kızlarımız isteği şekilde başörtülü Üniversiteye gidebiliyor. Ne oldu? Cumhuriyet de, rejim de yerinde duruyor. Hiçbir sıkıntı yok.

Demek ki sıkıntı CHP’deymiş. Vatandaşın lehine bir şey yapıldığı zaman kora halinde feryat ediyorlar. Giden kendi sistemleridir. İşte artık bunlar olmasın diye AK Parti bu sistemi değiştiriyor. 16 Nisan’dan sonra son kalıntılarını da İnşallah ortadan kaldıracağız. Bir daha bu milletimizin isteği, inancı, örfü dışında hiçbir şey olmayacak. 16 Nisan’da vereceğiniz “EVET” desteğinizle Meclis yine görevi devam edecek, Milletvekilleri yine olacak. Cumhurbaşkanı Yürütmenin başı olacak. Herkes kendi işini yapacak. Türkiye’nin önü daha da açık olacaktır. Bu Millete hizmet etmeyen hiçbir siyasi partinin iktidar olma şansı yok. CHP’nin de en büyük korkusu ve sıkıntısı da budur. AK Parti’ye millet ne için oy veriyor, kendisinden gördüğü için. Halkımız 16 Nisan’da en güzel şekilde gerekeni yapacağına inanıyoruz. Daha güçlü Türkiye için dediklerimi duyanlardan duymayanlara söyleyerek “EVET”i desteklemelerini istiyoruz.”

Köy ziyaretlerinde AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır yaptığı konuşmasında, yeni sistemde Devleti yönetecek kişiyi seçme hakkı milletimize verileceğini belirterek, “Ülkemizde Devleti yönetecek kişiyi seçme hakkını milletimize AK Parti siyasi kadrosu veriyor. Halk oylamasında vereceğiniz “EVET” desteğinden ve geleceğinden kimsenin kuşkusu olmasın. AK Parti İktidarlığında Ülkemiz hem gelişti, vatandaşlarımıza hayal denilen hizmetler getirildi. Örneğin önceden Hastanelerde çekilen çile, İlaç alma kuyrukları sona erdi. Amacımız Herdoğan ve yarınlarımız için yeni sistemle hizmetlerimizi daha hızlı bir şekilde vatandaşımıza yansıtmak. Ülkemizde bir daha koalisyonlar dönemi yaşanmamsıdır. Bunun için sizlerden Halk oylamasında “EVET” desteğinizi bekliyoruz.” dedi.

Çaturoğlu ve beraberindeki heyet Kepez Mahallesi Muhtarı Baki Karaaslan’ın şehitler için okuttuğu mevlid programına katıldılar.

Milletvekili Çaturoğlu, daha sonra Hacı Hasan Köyü Muhtarı Hüseyin Ünlü’nün oğlunun düğün merasimine katılarak Ünlü ailesinin mutluluklarını paylaştı.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Atatürk Anıtı Bakıma Alındı

Haberi Oku