ZONGULDAK:
Çaturoğlu, Kader için harekete geçti
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, engelli Kader Kalaycı’nın ameliyat olması için Sağlık Bakanı’ndan yardım istedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığının 2017 yılı bütçesinin görüşmelerinde, Alaplı Aydınyayla köyünde ikamet eden engelli Kader Kalaycı’nın her iki elinden ameliyat olabilmesi için Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ’dan yardım istedi.
“Kader Kalaycı’nın tek dileği kalem tutabilmek” başlığıyla ulusal ve yerel basında gündeme gelen haberle ilgili önce Alaplı Aydınyayla Köyü Muhtarı Recep Yaman’dan bilgi aldığını belirten Çaturoğlu; “Kader Kalaycı doğuştan engelli bir kızımız, sol bacağında protez var, ancak her iki ellerinin parmakları birleşik olması nedeniyle babası Kaderin ameliyat olabilmesi için daha önce birkaç defa hastaneye götürmüş, ancak yapılacak ameliyatın maliyetinin yüksek olması ve ailenin de maddi durumunun iyi olmaması nedeniyle ameliyatını yaptıramadığından, dün Plan ve Bütçe Komisyonunda Sağlık Bakanlığımızın 2017 Yılı Bütçesinin görüşmelerinde konuyu Sağlık Bakanımız Akdağ’a aktardım ve Kader’in ameliyat olabilmesi için Bakanımızın desteğini istedim. Sağlık Bakanımız Sayın Akdağ ise Kader’in ameliyat olması için notunu aldı ve konuyu bizzat kendisinin takip edeceğini belirtti” diye konuştu.
Kader Kalaycı’nın ameliyat olması için yakın ilgi ve alaka gösteren Sağlık Bakanı Akdağ’a teşekkür eden Milletvekili Çaturoğlu; “İnşallah Kader kızımızda bir önce ameliyatını olur, okuldaki arkadaşları gibi eli kalem tutar ve sağlığına kavuşur” dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Demiryolu Hattı Masaya Yatırıldı

Haberi Oku