ZONGULDAK:
ÇATUROĞLU; OYAK GENEL MÜDÜRÜ SÜLEYMAN SAVAŞ ERDEMİ ZİYARET ETTİ

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş ERDEM’e hem hayırlı olsun, hem de Kdz.Ereğli ve bölgemizin taleplerini iletmek maksatlı bir ziyareti gerçekleştirdiğini belirtti.

Milletvekili Çaturoğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “OYAK Genel Müdürlüğüne atanan Süleyman Savaş Erdem’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundum ve ziyaretimizde özellikle Kdz.Ereğli ve bölgemizin taleplerini ilettim. Genel Müdür ERDEM’e; ERDEMİR’in Ereğli’miz ve Ülkemiz için hayati öneme sahip gözbebeği bir kuruluşumuz olduğunu, ekonomik ve sosyal yönden Ereğli’miz ve bölgemizin kalkınmasına çok büyük katkılar sağladığını, ancak ERDEMİR’in özelleştirildikten sonra satış, satın alma (tedarik), nakliyat, liman hizmetleri, yerel yönetimle ilişkiler ile kurumsal ve sosyal sorumluluk politikalarının Ereğli’mizin ve bölgemizin aleyhine geliştiğini, bunun tüm kesimler tarafından memnuniyetsizlikle karşılandığını ve ERDEMİR’in bu konularda azami oranda Ereğli ve Bölge insanına yüzünün dönmesi gerektiğini belirttik.

Bununla birlikte ERDEMİR AR-GE merkezinin açılış töreni esnasında bizzat Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Ali Pandır tarafından sözü verilen Erdemir 50. Yıl Metalürji ve Kimya Fakültesinin akıbetini sorduk.

Tüm bu konuların Ereğli ve bölgemiz halkı adına takipçisi olduğumuzu da ifade ettik.

Genel Müdür ERDEM, tüm bu konularla ilgili olarak kurumun kendisine verdiği yetkiler çerçevesinde ve üst düzey yöneticilerle de görüşmek suretiyle ayrıntılı olarak çalışacaklarını ifade ettiler.

İleriki günlerde bu çalışmaların değerlendirileceği bir toplantının yapılması kararlaştırılmak suretiyle ziyaretimiz sona ermiştir.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Tophane Operasyonunda 4 Tutuklama

Haberi Oku