"Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığı suç işliyor!"

ZONGULDAK 23.03.2021, 14:21 23.03.2021, 14:41
1849
"Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığı suç işliyor!"

Danıştay, Eğitim Sen’in açtığı dava üzerine Milli Eğitim Bakanlığının Ensar Vakfı ile yaptığı protokolü iptal etti. Ortadaki yargı kararına karşın, Çaycuma Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş’ın Ensar Vakfı Çaycuma Şubesi’nde, bazı okul müdürleri ve Çaycuma’da şubesi bulunan İslami derneklerin başkanlarıyla bir toplantı yapması eğitim çevrelerinde tepki ile karşılandı. Eğitim Sen Genel Başkanı Prof. Dr. Nejla Kurul Twetter’da yaptığı paylaşımda, “Çaycuma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kaymakamlığı suç işliyor! Uyarıyoruz! Protokoller Danıştay kararına göre yok hükmündedir” dedi.

ENSAR VAKFI'NDAKİ TOPLANTIDA EĞİTİMLE İLGİLİ SORUNLAR KONUŞULMUŞ

Kurul’un tepkisine neden olan, Eğitime Destek Platformu toplantısı, Ensar Vakfı Çaycuma Şubesinde yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Baş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Gökhan İncircioğlu, İmam Hatipler Derneği (Önder) İlçe Temsilcisi İsmail Çelebi, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İlçe Temsilcisi İsmail Taşkıran, İlim Yayma Cemiyeti İlçe Temsilcisi Mustafa Kocaoğlu, İmam Hatip Lisesi Müdürü Mehmet Kocaaslan katıldı. Ensar Vakfı Şube Başkanı Adem İnam toplantı sonrası yaptığı açıklamada, Çaycuma’da eğitimle ilgili sorunların konuşulduğunu ve bu toplantıların düzenli olarak sürdürüleceğini söyledi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ VE DİĞER OKUL MÜDÜRLERİ HANGİ SIFATLA KATILDI

Çaycuma’da eğitimle ilgili sorunların konuşulduğu toplantıya neden yalnızca İslami vakıf ve derneklerin katıldığı, Milli Eğitim İlçe Müdürü ile diğer okul müdürlerinin bu toplantıda hangi sıfatla bulunduğu konusu ilçede tartışma konusu oldu. Danıştay’ın Milli Eğitim Bakanlığı ile Ensar Vakfı’nın aralarında imzaladığı protokolü iptal etmesine karşın böyle bir toplantının hem de üst düzey yöneticilerin katılımıyla ismi skandallarla anılan vakıfta yapılmasının yanlış olduğu dile getirildi.

Kaynak: (Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
19
parçalı bulutlu