ZONGULDAK:
Çaycuma pullarda

Çaycuma Belediyesinin Çaycuma’nın tanıtımını yapmak üzere bastırdığı pullar PTT tarafından teslim edildi.

 Posta Telgraf T 165. kuruluş yıldönümü nedeniyle pulculuğa yeni bir boyut kazandırmak ve posta idarelerine gelir kazandırmak amacıyla kişisel pul uygulaması başlattı. Belediye basın bürosundan verilen habere göre Bu uygulama kapsamında, gerçek ya da tüzel kişilere, kendi gönderdiği görsel objelerden pul bastırma olanağı sağlandı. Bu yıl düzenlenen kampanya ile ekonomik olarak da cazip hale getirilen uygulamadan Çaycuma Belediyesi de yararlandı. Belediye 8 farklı görselden toplam 2,600pul bastırdı. Basılan pullar PTT Çaycuma Şube Müdürü Vekili Mehmet Koymatçık ve PTT Memuru Birsen Gürsoy tarafından Belediye Başkanı Bülent Kantarcı’ya teslim edildi. Teslim sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Körpüş Mısırlı, Belediye Meclis Üyleri Bahri Malakcı ve Onur Yiğit de hazır bulundu.

ÇAYCUMA’NIN TANITIMI İÇİN İYİ BİR HİZMET OLDU

Teslim sırasında konuşan PTT Şube Müdür Vekili Koymatçık, “Çok güzel bir çalışma oldu. Son derece güzel görsellerden 8 farklı Çaycuma pulu basıldı. Görev yaptığım ilçeyi pullarda görmek beni çok mutlu etti. Bu Çaycuma’nın tanıtımı için de iyi bir hizmet oldu. Ayrıca ilçemizin PTT Genel müdürlüğü nezdinde itibarı çok arttı. Ben sayın başkana hem güzel hizmetleri, hem de PTT ile olan bu yakın işbirliği nedeniyle çok teşekkür ediyorum” dedi.

PTT’Yİ YENİDEN HATIRLADIK

Günümüzde tanıtımın önemine işaret eden Belediye Başkanı Bülent Kantarcı ise, “Öncelikle Çaycuma’nın tanıtımını yapabileceğimiz bir çalışmaya ön ayak olduğunuz için ben sizlere teşekkür ediyorum. Yapılan özelleştirmelerin ardından, pek çok hizmeti özel sektöre devredilen PTT’nin son zamanlardavarlığınıtartışırkenböyle bir hizmet önerisiyle gelmeniz çok güzel oldu. PTT’yi yeniden hatırladık. Ben pulları çok beğendim. Benim çocukluğum, ilk gençliğim tek iletişim olanağının mektup olduğu günlerde geçti. İnci gibi el yazsıyla mektuplar yazardık birbirimize. İletişim olanakları arttıkça bu kültür de ne yazık ki yok oldu. Çabanız için tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Esrarengiz ziyaret sonunda Diyet ödendi... Damadını...

Haberi Oku