ZONGULDAK:
Çaycuma ve Devrek'e müjde...

Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) İki Yeni Yüksekokul Kuruldu: Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun Kurulması onaylandı.
Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Devrek Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun kurulması onayları 9 Mart 2015 tarihli resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiş oldu.
Nitelikli ve kaliteli eğitim vermekle birlikte program çeşitliliğini de arttırmayı amaçlayan Bülent Ecevit Üniversitesi kurulan Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu ve Devrek Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu ile eğitim ağını genişletiyor.
Çaycuma’da kurulacak olan Sivil Havacılık Yüksekokulu’nda “Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Bölümü, Uçak, Gövde Motor Bakım Bölümü, Uçak Elektrik ve Elektroniği Bölümü, Pilotaj Bölümü” programları yer alacağı belirtildi. Devrek’te kurulması planlanan 4 Yıllık Lisans düzeyinde öğretim verecek olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’nda Turizm ve Otelcilik, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Dış Ticaret, Bankacılık açılması planlanan bölümler arasında olduğu belirtildi. Ayrıca sektörlerin ihtiyacına göre diğer bölümlerin açılacağı öğrenildi.
“BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR”
Programların açılamasıyla BEÜ’ye gelen öğrencilerde ciddi bir hareketliliğin oluşacağını belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer açılan yüksekokullar hakkında şunları söyledi:
“Bir üniversite için sunmuş olduğu eğitim hizmetinin kalitesinin yanında program çeşitliliğinin olması da çok önemlidir. Açılan yüksekokullarla birlikte hem üniversitemizin program zenginliği artmış olacak hem de yüksekokulların açılacağı Devrek ve Çaycuma ilçelerimize her yönüyle katkı sağlayacak. Yeni kurulan yüksekokullarla Bülent Ecevit Üniversitesi artık 11 fakülte, 5 Yüksekokul, 7 Meslek Yüksekokulu ve 25 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile kapasite ve kalitesini her geçen gün artıran Batı Karadeniz Bölgesinin marka değeri yüksek ve güçlü bir yükseköğretim kurumu haline gelmiştir.
Bugün kurulan iki yüksekokulumuzda açılacak olan bölümler son yıllarda oldukça ilgi gören bölümler olacaktır. Bilindiği gibi sivil havacılık her geçen gün büyüyen bir sektördür. Bu sektör geliştikçe insan gücü ihtiyacı da beraberinde büyüyor. Bu alanda gerek tesislerin işletme ve yönetimi, gerekse destek hizmetlerinin sağlıklı olarak sürdürülebilmesinde eğitimli personele büyük ihtiyaç var. Dolayısıyla yeni kurulan yüksekokullarımız ülkemizin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan yetiştirilmesine büyük katkı sağlayacaktır. Her iki Yüksekokulumuzun da hem üniversitemize hem de bölgemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu süreçte bize destek veren başta Zonguldak Valimiz Sayın Ali Kaban olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kadir 6 yıl önce

i̇nsanlık,adalet,hakkaniyet,kulhakkı,Allah korkusu,dürüstlük,vicdan gibi şeyler çok önemlidir.bunlar lafta değil gerçekte varsa para ile değil hiçbirşeyle satın alınamaz.satılamaz.alınıp satılabilen şey lafta varvış denir.gerçekte yokmuş.

Misafir Avatar
mesut 6 yıl önce

hocam üniversiteyi büyüttüm,çok büyük işler başardım diyebilmek için her aklınıza gelen konuda bölüm açmak doğrumu sizce.hocalarımız sürekli yorgun.eğitim kalitesi çok düştü.yeni bölümler açılıyoruz diye mecburen hoca aldıklarınız ders anlatamıyor.anlamıyoruz.sizce büyümeninde bir ilmi yokmudur.kalitesizlik akıyor eğitimimizden.hocalarımıza söylüyoruz rektör büyük görünmek istiyor diyorlar.4.sınıftayım son 3 senede çok bozuldu eğitimimiz hocam.sizce herşey güzel belki ama bizim ömrümüz doğru dürüs öğrenemeden geçiyor.yeni türkiye bu mu hocam.

Misafir Avatar
dr 6 yıl önce

incik boncuk yüksek mühendisliği fakültesi açmakla üniversite,kent,ülke gelişmiş olmuyor,biz gelişmiş olmuyoruz hocam.evet doğrudur eğitimi ve sağlığı ticarete dökerek. eğitim ve hizmet ticareti yaparak bir neslin geleceğini yok ettiniz.ihale komisyonlarına kuklalarınızı koyarak çok büyük paralar kazanıyorsunuz fakat en azından adamlarınıza söyleyin içki masalarında,alemlerde.hoca,bu işi verdiğimiz firma yapamayacak oyüzden seni rahat bir göreve atıyorum hem gözden uzak olursun hemde firmanın işini yaparsın dedi demesinler.rüşvet aldıklarını,bu paraların bir havuzda toplandığını ve tüm yöneticilere pay edildiğini ötmesinler.lütfen sizde kalite,gelişme,ilerleme,yeni türkiye gibi söylemlerle algı operasyonu yapmayın.

banner228

Kantarcı, "Acımız çok büyük"

Haberi Oku