ZONGULDAK:
Çaycuma'da 'Vergi Haftası' Kutlama Etkinlikleri Başladı
Vergi Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında Çaycuma Vergi Dairesi Müdürü Mehmet Cengiz ve kurum çalışanları Kaymakam Serkan Keçeli’yi ziyaret ettiler.
Bir hafta boyunca devam edecek etkinlikler hakkında Kaymakam Keçeli’ye bilgi veren Vergi Dairesi Müdürü Cengiz, “ Hafta boyunca sekiz tane okulumuzu ziyaret edeceğiz. Bir tane lisemizde dairemizi tanıtmak amacıyla bizleri ziyaret edecek diğer okullarımızda müdürlerimiz ile görüşüp öğrencilerimize yönelik slayt gösterisi hazırlayacağız. Dairemize gelen misafirlerimize yönelik hediyelerimiz var. Zonguldak merkezde vergi rekortmenleri ödül töreni gerçekleştirilecek. Çaycuma’dan yedi tane mükellefimiz bu programa davetlidir. Mart ve Nisan aylarında da bazı mükelleflerimizi ziyaret edeceğiz. Geçen yıla oranla bu yıl vergi tahakkukumuz biraz azaldı. Elimizden geldiğince vatandaşların dairemizde olan işlerini kolaylaştırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Vergi Haftasını kutlayan Kaymakam Keçeli, "Bir bölgede ekonominin iyiye gidip gitmediğini, vergi tahsilât oranından çıkarabiliriz. Devlet olarak vergi tahakkukunun doğru gerçekleştirip vatandaş olarak da üzerimize düşen ne ise hizmet almak istiyorsak vergimizi vermeliyiz. Vergi bilincini genç yaşta kazandırmak önemli, sonradan ortaya çıkarmak zor oluyor. Bu vesile ile Çaycuma’dan vergi rekortmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamı diliyorum” dedi.
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Mezbahane Zarar Ediyor Diye KAPATILDI

Haberi Oku