ZONGULDAK:
Çaycumalılar Buluştu

 Çaycuma Kaymakamlığı ve Çaycuma Belediye’sinin bu sene ortaklaşa yaptığı 3. Çaycumalılar Buluşuyor etkinliği geniş bir katılımla gerçekleşti. Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu’nun komite Başkanı olduğu ve 2 güne yayılan etkinliklere Türkiye’nin dört bir köşesinden ve Almanya’da yaşayan Çaycumalılar katıldı.

Çaycuma Belediye’si önünde buluşan kortej Belediye Bandosu eşliği ile Atatürk Heykeli’nin önüne kadar yürüdü. Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Zonguldak eski Valisi Musa Işın, Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli, Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemirin yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlikte daha sonra Kortej SEKA Sosyal tesislerine kadar yürüdü. 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı burada yaptığı konuşmasında şunları söyledi: "Ne kadar muhteşem bir tablo. Yıllardır görmediğim dostlarım, çocukluk arkadaşlarım gelmiş. Toplum nezdinde çok büyük bir itibara sahip Çaycuma halkı, ben onlara teşekkür ediyorum. Hem bölgemizin hem de Türkiye’mizin müstesna bir yerleşim yeri haline dönüşüyor. Yaya öncelikli, bisiklet, çocuk ve engelli öncelikli bir kent oluyor. Ben istiyorum ki hiç yürümeyen bir insan bile 50 metre yürüsün. Şu 2 ilke benim ilkem oldu; şehirler insanlar içindir, otomobiller için değil. Şehir evde yaşanılan yer değildir, sokakta yaşanılan yerdir. Çaycuma bölgedeki gelişmelere en hazır beldedir. 27bin merkezli bir Çaycumamız var. Ancak 50bin nüfuslu bir Çaycuma hazırladık. Çaycuma adına tüm gelenlere teşekkür ediyorum " dedi.

Çaycuma Kaymakamı Serkan Keçeli ise programda yaptığı konuşmada insanların çalıştığı, yaşadığı yerin memleketi olması gerektipine vurgu yaparak, “Doğu’nun en ücra yerinde çalışıyorsak da biz Tunceli’li Ovacık’lı olduk. Çaycuma’ya ilk geldiğimde dedim ki Afyon Çaylı’ydım ama artık Çaycumalıyım. Etkinliğimizin bu sene 3’üncüsünü gerçekleştirdik. Her geçen yıl daha da büyüyerek, daha da gelişerek Çaycuma’nın şahsına, ismine yakışır bir etkinlik haline gelmeye başladı. Zonguldak ’ta tarım ve hayvancılık dediğimizde aklımıza ilk Çaycuma gelir. Büyük kentleşme dediğimizde de Çaycuma gelir. Sanayi ve gelişme dediğimizde, istihdam artışında hep hayaller Çaycuma’da ki Filyos’daki projeye endekslenmiştir. Aslında Zonguldak’ımızın değil Batı Karadeniz’imizin en büyük hedeflerinden. Çaycuma mutlaka büyüyüp, gelişecek. Ama bize düşen görev bu büyümeyi hızlandırmak. Her sene Çaycuma’yı biraz daha büyümüş, gelişmiş göreceğiz. Ben etkinliğe katılan herkese, tüm Çaycuma Sevdalılarına teşekkür ediyorum "dedi.

Zonguldak Valisi Ahmet Çınar da Çaycumalıları böyle bir etkinlikle buluşturmak ve bunu geleneksel hale getirmenin önemine vurgu yaptı konuşmada şu ifadelere yer verdi:
“Bu buluşmalar özlemlerin giderilmesi, dostlukların gelişmesi sinerji ne derseniz deyin bu insanların bir fikren bile olsa, bir yatırım bile olsa o şehre faydaları olur. Hepimizin temel hedeflerinden bir tanesi bu şehre hizmet etmek faydalı olmak olmalıdır. Valimiz Musan Işın benim dönem arkadaşım, buraya geldim hep onun ismi anıldı demek ki iyi hizmetleri olmuş adil olmuş kendine hoş geldin diyorum. Dünya görüşümüz siyasi anlayışımız görevimiz ne olursa olsun. Eğer bu şehre hizmet ediyorsak edebiliyorsak bunun bir kıymeti vardır. Farklı görüşler, renkler hepsi bu ülkenin zenginliğidir. Yeter ki Türkiye’yi sevmek Türkiye’ye hizmet etmek Çaycuma’yı sevmek Çaycuma’ya hizmet etmek anlayışı olsun. Çaycuma’ya zarar verecek anlayışın içinde olmamak önemli olan bunun haricinde her şey yarıştır."

Konuşmaların ardından davetliler açılan sergileri gezdi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236


Haberi Oku