ZONGULDAK:
Çetin Uygur Tedavi Altında
Maden Mühendisi, DİSK'e bağlı Yeraltı Maden İş Sendikasının kurucu genel başkanı, Türkiye sol ve sendikal hareketinin önemli ismi Çetin Uygur, Kovit 19 tanısıyla tedavi altına alındı. Zonguldak doğumlu olan Uygur'un Kartal Devlet Hastanesi'nde tedavi görmeye başladığı, genel durumunun da iyi olduğu öğrenildi.

ZOKEV, "Kent Söyleşileri" etkinlikleri kapsamında aynı zamanda TMMOB eski Genel Sekter de olan Çetin Uygur'u ağırlamış, onu la Zonguldaklı yıllarını konuşmuştu. İşçi sınıfı hareketi içinde önemli yeri olan Uygur, 68'in önemli gençlik önderlerinden biri olarak da biliniyor. Uygur'un, Cumhurbaşkanı Cevdet Sunay'a, Harun Karadeniz ile birlikte yazdığı mektup, 68 gençliğinin önemli belgeleri arasında yer alıyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Hüsnü meydan 1 ay önce

yaşamını emek ve demokrasi mücadelesine adamış olan değerli büyüğümüz, meslekdaşımız çetin abi̇mi̇z devri̇mci̇ ruhu ve mücadeleci̇ yapisiyla bu mücadeleyi̇de kazanacaktir.

Misafir Avatar
Raif TOKEL 1 ay önce

Yaşamını ezilen ve sömürülen toplumsal katman ve sınıfların mücadelesine adayan kadim dostum Çetin Uygur, yalnız değilsin. Raif TOKEL

banner228

Esnafın zor anları...

Haberi Oku