ZONGULDAK:
CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ!
CHP Merkez İlçe kongresinde kazanan Ebru Uzun oldu... Kongreye projelerden çok taraflar arasındaki hesaplaşma ve sözlü sataşmalar damgasını vurdu...

CHP BİLDİĞİNİZ GİBİ!
CHP Merkez İlçe Başkanlığı Olağan Genel Kurulu dün TTK Memurlar Lokali'nde gerçekleştirildi. Ebru Uzun kırmızı liste, Bahattin Arı sarı liste, Sevgi Alay beyaz liste, Osman Zaimoğlu ise mavi liste ile seçimlere gireceğini açıklasa da adaylardan Bahattin Arı, salonda yaptığı konuşmada delege üzerinde baskı olduğunu ifade ederek adaylıktan çekildiğini açıkladı. 3 adaylı yarışta gülen taraf ise Ebru Uzun oldu. Yapılan oylama sonunda Ebru Uzun 134 oy alırken, Sevgi Alay 101, Osman Zaimoğlu ise 80 oy aldı.

GERGİN DAKİKALAR

31 Mart seçimlerindeki yenilgi üzerine yapılan tartışma ve suçlamaların gölgesinde yapılan kongrede zaman zaman gergin dakikalar yaşandı. CHP Zonguldak eski Milletvekili Harun Akın ile eski İl Başkanı Halil Furat arasında yaşanan sözlü atışmada karşılıklı suçlamalar salondaki tansiyonun yükselmesine neden oldu. Karşılıklı söz düellosu Divan Başkanı Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’in müdahalesiyle yatıştırıldı. 

CHP’Lİ VEKİLLERE ÖFKE
CHP Merkez İlçe kongresinde yapılan konuşmalar sırasında söz alan Melek Öztürkoğlu isimli bir partili CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş ve Deniz Yavuzyılmaz’a tepki gösterdi. 
Öztürkoğlu, “Zonguldak Belediyesi’ni AKP’ye kaptırdıktan sonra onlarca partili sürüldü. Milletvekilleri çıkıp tek bir laf etmedi. Neden sahip çıkmadınız” diye konuştu. 


Furat: “SEÇİMLERDE NEREDEYDİNİZ”
CHP eski İl Başkanı Halil Furat kongrede yaptığı konuşmada şöyle konuştu: “Seçim döneminde Şenol Şanal aday olduğunda ben beceremez dedim. Ama kapı kapı çalıştım. Ben isterdim ki Harun Akın Balıkesir’de değil de Zonguldak’ta çalışsaydı. Tercih sizin. Takoz koyandan yana mı olacaksınız? Zonguldak Belediyesi’ni AKP’ye kaptırdık. Bu acıyı bize niye yaşattınız?”

Şanal:  “BİREYSEL HATALARIM OLDU AMA...”
CHP Merkez İlçe Kongresinde konuşan Zonguldak Belediye Başkan Adayı Şenol Şanal da bireysel hataları olduğunu kabul ederek, “Seçim kaybetmiş bir aday olarak hala kendime gelemedim. Umarım önümüzdeki dönemde daha güzel işler yapacağız. Bir çok ilde kazanırken Zonguldak’ta çakıldık. Bunda benim de bireysel hatalarım var. İl, İlçe ve gençlik kollarımızla ilgili bir şey söylemeyeceğim. Diyorlar ki Şenol Şanal küskünleri birleştiremedi. Ben herkesi davet ettim. Belediye meclis üyesi olduk, arkamızdan çekenler oldu. Biz herkese ulaşmayı denedik ama karşılık bulamadık. Bu kongreyle inşallah bölünmeyi değil birleştiren yönetim kadrolarını oluştururuz.”


Akın, "PARTİYE ASIL ZARAR VEREN ONLAR"
CHP Zonguldak eski Milletvekili Harun Akın, partiye asıl zarar verenin Şenol Şanal olduğunu belirterek, “Üç liste orada. Delege değilim aday değilim. Ama ne hikmetse konu dönüp dolaşıp bana geliyor. Sevgili Halil arkadaşım, geçmişte birlikte siyaset yaptık. Şenol Şanal arkadaşımız hala seçim meydanlarındaki gibi tarzını sürdürüyor. Hepimizin diplomaları var. Diploma cehaleti alır ama bazı şeyler baki kalır. Şenol Şanal arkadaşımız Balıkesir’de çalıştığımı ima etti. Neden açık açık söylemedin. Seçim komitesi bana telefon mu açmış. Bir tek Şenol Şanal ısrarla benimle görüşmek istedi. Ankara’da pastanede benimle fotoğraf çektirmek istedi ben müsaade etmedim. Genel Başkan “hata bizde” dedi. Seyit Torun’un Zonguldak raporunda Şenol Şanal yok, anketlerde yok. Şenol Şanal, Haberal hocaya zarar veren sensin.” dedi.
Halkın Sesi
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
SEDA 9 ay önce

Melek hanım diye biri ortalığı trollemeye kalktı kimdir nedir daha önce bilen, duyan, tanıyan yok.. Oysa söz alıp çıkmaya cesareti olsaydı kimdir öğrenmiş olacaktık. Zaten ortalığı karıştırmaya çalıştı beceremeyince sonra yürüdü çıktı gitti.

banner228

Halkın Sesi’nden Rektöre Ziyaret

Haberi Oku