FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
CHP'Lİ BELEDİYENİN HAKSIZ KAZANÇ ELDE ETTİĞİ İDDİASI

 Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde yaşayan bir kişi, CHP’li Kandilli Belediyesi’nin kendisine ait olmayan bir alanı kiraya vererek haksız kazanç elde ettiği iddiası ile Kaymakamlığa şikayette bulundu. 

Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Kandilli beldesinde yaşayan Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi’nin tapusu kendisine ait olmayan binanın bir bölümünü kiraya vererek haksız gelir elde ettiğini iddia etti. CHP’li Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın ve karara imza atan sorumlular hakkında Kdz. Ereğli Kaymakamlığına avukatı aracılığı ile şikayette bulunduğunu belirten Yıldız, yaptığı şikayet neticesinde yapılan incelemede kiralamanın tespit edildiğini ancak kira miktarının soruşturmayı yürütenlere açıklanmadığını ifade etti. Sıradan bir vatandaşa hemen uygulanan adli ve idari yaptırımların Kandilli Belediyesi’ne neden uygulanmadığına bir anlam veremediğini dile getiren Yıldız şunları söyledi: 

“Kdz. Ereğli ilçesine bağlı CHP’li Kandilli Belediyesi usulsüzlük yapmaya devam etmektedir. Kandilli Belediyesi şu anda devlete ait olan bir yeri kiraya vermiş ve haksız kazanç elde etmektedir. Burasını kiraya verecek olan kurum orman veya hazinedir. Mülkiyet tapuda hazineye ait bir yerdir. Dolayısıyla belediye burada suç işlemektedir. Kendi partisi de bu uygulamalara karşı bir yaptırımda bulunmamaktadır. Vatandaşa uygulanan yasalar CHP’li belediyeye neden uygulanmamaktadır? Sayın Cumhurbaşkanımızın Vekili Zonguldak Valimiz Sayın Ali Kaban Beyefendiye bir kere daha seslenmek istiyoruz; Sayın Valim bu hukuksuzluğa son verilmesini arz ve talep ediyorum. Mülkiyeti her ne kadar 2B gözükse de tapuda hazineye aittir.”

İddialarla ilgili olarak Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, söz konusu yerde yasal olmayan bir durum bulunmadığını söyledi. Aydın, “Burada yasal olmayan bir durum söz konusu değil. Zaten burası 2B olan bir yer. Bize ulaşmış resmi bir soruşturma yazısı gelmedi. Vatandaş tabii ki kendi haklarını gerekli mercilerde arayıp, sorgulayabilir. Biz buna saygı duyarız” dedi.

Ömer Yıldız, Kandilli Belediyesi’ni daha önce de birçok konuda adli ve idari makamlara şikayet etmişti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Muhtemel Başvuru Tarihi: 12 Şubat

Haberi Oku