ZONGULDAK:
CHP Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun:  'GENÇLER MUTSUZ VE UMUTSUZ”
CHP Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Ebru Uzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yazışı bir açıklama yaptı.

Özellikle gençlerin eğitim sistemindeki yanlışlar nedeniyle gelecekten umutsuz ve mutsuz olduğuna vurgu yapan Uzun, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatan Mustafa Kemal, yıllar sonra milli mücadelenin başladığı o günü gençliğe armağan etti.
Nice sporcular, nice sanatçılar, nice bilim insanları yetişti onun önderliğinde.
Ülke gençti, insanları gençti, ülkenin anlayışı gençti.
Sonrasında aynı hızla devam edemedi bu ilerleme.
"İlerleme ve aydınlanma sizin neyinize" dercesine Köy Enstitüleri’nin kapanışı, yerini İmam Hatip okullarının alışı… Türkçe ezan zorunluluğunun kaldırılışı, dinin ve etnik ayrımcılığın siyasete alet edilmesi… Emperyal güçlerin yarattığı kardeş kavgalarını izleyen darbeler; solun yok edilişi ve Atatürkçülerin  görevlerden uzaklaştırılmaları…  Sonrası malum...
Geriye, hep geriye gittik. Neredeyse 100 yıllık bir devlet olacağız ama henüz daha eğitim sistemimizde bile bir istikrar sağlayamadık. Akşam yatıp sabah kalkıp sistem değiştirmekte üstümüze yok mesela. 
Yıllar boyu "Çalınmış sorularla yapılmış sınavlarda" masum gençlerin gelecekleri gasp edildi.
İstedikleri bölümlerde değil puanlarının tuttuğu bölümde okudu o çocuklar. Bitirdikleri bölümle ilgili iş bulamadılar, el mahkûm bambaşka işlerde çalışmaya kalktılar. Böyle olunca da ne devlete millete, ne de kendilerine fayda sağladılar.
Bugünün Türkiye’sinde gençler adaletsizlikten, şiddetten, azarlanmaktan, aşağılanmaktan, takdir görmemekten, emeklerinin karşılığını bulamamaktan, en temel özgürlüklerinin kısıtlanmasından, en çok da insan onuruna yakışır şekilde yaşayamamaktan dolayı mutsuz ve umutsuzlar.
Hoyratlığın baş tacı edilmesi, kaba kuvvetin değer görmesi, bilgisizliğin arsızlığı, bilinçsizliğin şımarıklığı ve tüm bunlara sahip olanların sırtının sıvazlanması gençlerin geleceğe bakışını da umudunu da köreltiyor. Gençlerin anlaşılma sıkıntıları var, fakat gençleri anlayan bir iktidar yok.
İstiyorlar ki kimsenin sesi çıkmasın, istiyorlar ki onlar ne derse o yapılsın, istiyorlar ki gençler kendilerini anlasın, istiyorlar ki gençler de kendileri gibi ‘’ruhsuz’’ yaşasın.
“Başımıza neler örülmek istenildiği ve nasıl karşı koyduğumuz ve daha doğrusu milletin arzu ve emellerine uyarak ve onun yardımıyla nasıl çalıştığımız görülmeli ve gelecek kuşaklar için ibret ve uyanıklığı gerektirmelidir. Zaten her şey unutulur. Fakat biz her şeyi gençliğe bırakacağız. O gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ışık saçan çiçekleri onlardır. Bütün umudum gençliktedir!” Böyle demişti Atatürk, 1919’da… 

Birde demişti ki: “En gerçek yol gösterici bilimdir”.
Atatürk’ün ilke ve devrimlerine sarıldıkça asla vazgeçmedikçe; aydınlık günlerde özgürce yaşayacağınız günler yakındır sevgili gençler.
Ülkenin en önemli tarihlerini gençlere ve çocuklara bayram olarak armağan eden ve onları onurlandıran, yüreklendiren büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nunla birlikte bu toprakları bize vatan yapan tüm şehitlerimizi sevgi, saygı ve minnetle anıyorum."
Anahtar Kelimeler
Ebru Uzun
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
a 6 gün önce

hapsane kaçkını lider oldu, chp hala uyuyor. gençlerde umut yok diyor. umut olacak chp umutsuz. vay memleketin haline.

Misafir Avatar
ahmet baş 6 gün önce

gençlere umut verecek olan sizlersiniz ebru hanım. gençlere umut verirseniz onları mutlu edersiniz.

Misafir Avatar
Satılmış SEKERCI 6 gün önce

Yazdığınız makaleyi iyice kendiniz okuyunuz. Sız hala 60.yil evvelde yaşıyorsunuz insanların dini değerleriyle dalga geçmeyin.

Misafir Avatar
Hasan Basınca 7 gün önce

gençler umut bulacak li̇der ariyor. umut placak parti̇ ariyor. chp şapkayi önüne koyup düşünmelei̇ ben gençlere nasil umut olurum. umut olamadan i̇kti̇dar olunmaz. armut pi̇ş ağzima düş le olmaz çalai düşün çaliş düşün gene çalaiş düşün

Misafir Avatar
a 7 gün önce

chp 2023 e işi̇mdi̇den hazirlanmali köylerden başlamali.

Misafir Avatar
hakkı doğru 7 gün önce

chp umut olamiyorsa geçler ne yapsin.memleket sahi̇psiz kalmiş

Misafir Avatar
h.b 7 gün önce

chp ye mani̇sadan kuvvet macunu lazim. çalişmalari çok zayif akp ni̇n 18 yillik i̇kti̇darinin sirri bu.

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku