ZONGULDAK:
CHP PM Üyeleri, Ereğli Belediyesi'nin Geri Almalarını İstedi
Zonguldak’ta düzenlenen bir program öncesi partilerinin Kdz. Ereğli İlçe Başkanlığını ziyaret eden CHP Parti Meclisi Üyeleri KahramanMaraş Milletvekili Ali Öztunç ile Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu, partililerden 2019’da yapılacak seçimlerde Kdz. Ereğli Belediyesi’ni kazanmalarını istedi.

CHP PM Üyeleri Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ile Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu partilerinin Kdz. Ereğli İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. Partililerle bir araya gelen PM üyeleri 2014 seçimlerinde kaybedilen Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı’nı 2019’da yeniden kazanmalarını istedi. Parti binasında konuşan Milletvekili Ali Öztunç, CHP’nin parti içi çekişmeler nedeniyle kaybettiğini belirterek, “Ereğli Belediyesi’ni yeniden almamız gerekiyor. Parti içerisindeki dargınlık ve küskünlükleri bir taraf bırakmamız lazım. Ortada yemek yok, biz yemeği kim yiyecek? Onun kavgasındayız. CHP’nin altı okunu tekrar şu meydana dikmemiz gerekiyor. Biz çalışacağız, sizde çalışacaksınız. Belediyeyi almak için en büyük emeği burada sizlerin vermesi gerekiyor. Örgüt içi meseleleri tartışmadan çalışacağız. Seçim zamanı gelir, kimin aday olacağına bakılır. Ama şimdi bütün CHP’liler adaymış gibi çalışmak zorunda. 2019’da Ereğli Belediyesi’ni yeniden almamız gerekiyor” dedi.
Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu ise Ereğli Belediyesi ile İskenderun Belediyeleri’nin kaybedilmesinin sebeplerinin benzer olduğunu söyledi.
Dudu konuşmasında şunları dile getirdi;“ Ereğli ve İskenderun’un çok benzer tarafları var. İkisi de çok güzel sahil kenti. İkisi de çelik sektörünün kalbi. İskenderun bölgesi Türkiye çelik üretiminin bu gün yüzde 55’ini karşılıyor. Ereğli’de çelik sektörüm içerisinde çok önemli bir yer tutuyor. Maalesef bir benzerliğimiz daha var. Son 30 Mart 2014 seçimlerinde her iki kentte de belediyeyi kaybettik. Belediye CHP’de iken aşağı yukarı benzer nedenlerle bunların detayına girmek istemiyorum. Her iki kenti de maalesef AK Partiye teslim ettik. Bunu sonuçta kendi ellerimizle yaptık. Bunda Ankara’nın da, Ereğli’nin de hepimizin hatası var. Bundan sonra bu hatalara düşmeyeceğimizi umuyorum. 2019’da ki seçimlerde her iki belediyeye de CHP’nin altı oklu bayrağını dikeceğiz, bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.”
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hasan ergün 4 yıl önce

1 numaralı sebep yanınızda oturuyor.

banner228

Karton Toplayıcılarının direnişi Selim Alan’a...

Haberi Oku