ZONGULDAK:
CHP Zonguldak 22. dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın,
 

CHP Zonguldak 22. dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın,

“İnsaf ve vefa...”

CHP Zonguldak 22. Dönem Milletvekili Harun Akın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik eleştirilerin daha insaflı ve vefalı olması gerektiğini söyledi.  Akın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“24 Haziran seçimleri ile ilgili bir değerlendirme yapmak istedim... Öncelikle Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’yi yürekten tebrik ediyorum. Müthiş bir performans gösterdi ve seçimlerin tek kazananı oldu.. Bundan sonra bu başarıyı devam ettirmek tamamen kendisinin elinde. Sabırlı ve akıllı duruşu ile CHP içinde yolu açık.. İnşallah  etrafında oluşan, yalnızca bireysel menfaat peşinde koşan çıkar  grubunun oyunlarına alet olmadan, çıktığı bu zor yolda, başarı ile yoluna devam eder..

Şimdi gelelim CHP ‘ye .. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirirken biraz insaflı, vefalı ve partimiz adına çok dikkatli olmalıyız.. Sosyal medya ve trollerin tahriklerine kapılmamalıyız..

Öncelikle Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı adayı yaparken Türk siyasi tarihinde benzeri olmayan bir tavır gösterdiğini  hiç unutmamalıyız.. İyi Parti’ye kurulan seçimlere sokulmama  planını  bozduğunu ve İyi Parti’nin bu seçimlere katılmasını sağlayanın Kılıçdaroğlu olduğunu, demokrasiye inanan bizler hiç unutmamalıyız... Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin TBMM’ye girmesinin yolunu açtığını unutmamalıyız.. Ayrıca CHP Genel Başkanı olarak seçim kampanyası içinde yaptığı toplantılarda ve televizyon programlarında da HDP’nin TBMM içinde olması gerektiğini hiç çekinmeden cesaret ile söylediğini hiç unutmamalıyız... Tüm bu gelişmelerin sonucu CHP Genel Başkanı bugün yaptığı basın toplantısında olağan üstü kurultayı toplayacağı ve bu kurultayda da  aday olmayacağı yönünde bir karar aldığını açıklayabilirdi..

Genel Başkan görevine devam ettiğini söyledi ve artık bu konuyu uzatmadan partiyi düşünerek hareket etmemiz gerekir diye düşünüyorum.. CHP ‘de beş dönem Zonguldak İl Başkanı olarak... 22.Dön. Zonguldak milletvekili olarak TBMM görev yapmış bir arkadaşınız olarak.. Bundan sonra CHP ‘den hiçbir talebim olmayacağını ifade ederek... Sade bir CHP üyesi olarak bu düşüncelerimi paylaşmak istedim.. Yerel seçimlere dokuz ay kala yaşanabilecek bir Kurultay kavgasının, yerel seçimlerde, bugünden daha da başarısız bir sonuç almamıza neden olabileceği konusundaki endişemi sizlerle paylaşmak istedim.”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan: “BİLEN...

Haberi Oku