CHP’li Vekil GMİS’i Topa Tuttu:

ZONGULDAK 19.05.2021, 18:40 19.05.2021, 19:28
283
CHP’li Vekil GMİS’i Topa Tuttu:

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, son günlerde AKP’li milletvekillerinin TTK’nın zararını gündeme getirmesini eleştirerek gelinen noktada en büyük sorumluluğun kurum yöneticilerini atayan AKP milletvekillerine ait olduğunu söyledi. Demirtaş, TTK’ya işçi alımı konusunda GMİS’in yetersiz kaldığına vurgu yaparak, “Böyle sendikacılık olmaz” dedi. 

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın yeni yönetiminin iktidar partisinden hiç bir talepte bulunmadığını öne süren Demirtaş, “Hiç bir çaba sarf etmiyorlar. Bir kuru açıklama dahi yapmıyorlar. Sendika yönetimini anlamıyorum. Kapalı kapılar ardında başka konuşuyorlar, kamuoyuna da açıklama yapamıyorlar.
Zonguldak, TTK  varsa ayakta kalır. Sendikacılık böyle yapılmaz. Bakıyoruz bugünkü yönetime sanki sendikacı gibi değil. Sendika, daha 5 milletvekilini bir araya davet edip ne derdiniz var diyemedi” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (1)
Turgut Güven 4 ay önce
Ünal Demirtaş'ın sitemine aynen katılıyorum. AKP'li Hamdı Uçar TTK konusunda ahkam kesiyor günlerdir bekliyorum GMİS yönetiminden tek kelime karşılık yok... Sarı sendikacılığın güzel örneklerini veriyorsunuz.. GMİS yöneticileri korkarak sendikacılığın adı yalakalıktır..
17
parçalı bulutlu