ZONGULDAK:
Cihaz Alınmazsa Ölecek
 Zonguldak’ta yaşayan Olgunsoy ailesinin 17 yaşındaki kızları Dicle, hayata tutunmasını sağlayan cihazın bozulması nedeniyle ölümün eşiğinde. Yeni cihazın alınabilmesi için 12 bin TL gerekiyor

Dicle Olgunsoy henüz 2 yaşındayken tedavisi mümkün olmayan bir hastalığa yakalandı. TIP dünyasında NCL6 olarak tanımlanan bu hastalık, beyincikte küçülmeye neden oluyor. Talihsiz kız 10 yaşında görme ve duyma yetisini de kaybetti. 
Cihaz bozulunca fenalaştı

Son 7 yılını bu şekilde geçiren minik kızın, 2 gün önce solunumunu sağlayan cihazı bozuldu. Durumu kötüleşen Dicle, apar topar kaldırıldığı BEÜ TIP Fakültesi Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı. Burada hayati fonksiyonlarını sürdüren küçük kız, enfeksiyon kapma tehlikesiyle karşı karşıya. Sadece 3 dakika yaşayabilirCihaza bağlı olmadan ve yoğun bakım dışında yaşayabileceği süre ise sadece 3 dakika.Ailesi cihazın tamiri için servise başvurdu ancak, “Kullanım süresi dolduğu için mümkün değil” cevabını aldı. Yeni cihaz temin edebilmek için harekete geçen baba Muhammet Olgunsoy, 22 bin TL’lik faturayla karşılaştı. 

12 bin lira açık var 

Emekli olan ve söz konusu rakamı karşılayamayan Olgunsoy, SGK’nın cihaz için 9.750 TL’lik ödeme yapacağını belirterek “12 bin lira açığım var. Valiliğe kaymakamlığa, hayırseverlerimize sesleniyorum. Kızımın yaşaması için bu cihaz şart” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
YAREN 5 ay önce

rabbim acil şifalar versin inşAllah.banka hesap numarasını da yazsaydınız.yardım sever insanlar hesap numarasına ücret yatırabilirler.

banner228

23 Kasım 2019 Cumartesi Günü Halkın Sesi...

Haberi Oku