FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
'ÇIKMAZ SOKAK” SANATSEVERLERİN KARŞISINA ÇIKTI

 

              Zonguldak Sanat Tiyatrosu tarafından “ Çıkmaz Sokak “  oyunu Belediye Kültür Merkezi (BKM) salonunda  sanatseverlerin  karşısında sahnelenerek izleyen tarafından bol alkış topladı.

       Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı Erhal Koltuk’un yönetip oynadığı ve Ayça Altıntaş, Gaye Ertürk birlikte rol aldığı oyunda Çıkmaz sokak Yunanistan’daki  “ Albaylar Cuntası “ döneminde görülen toplumsal çatışmayı ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan darbe süreçlerini ele alıyor. “ Çıkmaz Sokakta “ şiddete karşı şiddet üretmenin değil, yalnızca demokrasinin çözüm olabileceği vurgulanıyor. Çıkmaz sokak politik bir oyunda, baskı rejimlerinin giderek bir “ Polis Devleti “ haline gelişi ile işkencesi bir polisin işkence ettiği bir kadın tarafından sorgulanışı, gerilimli ve inandırıcı bir biçimde anlatılıyor. Oyunda, “ işkence görenin işkenceciye işkence  uygulaması insani bir davranış mıdır “ sorusuna izleyiciden yanıt isteyerek, herkesin işkence karşısında etkin bir tavır almasını önermekte.

      Oynanan oyun sonrasında  bir açıklama yapan Zonguldak Sanat Tiyatrosunun Yönetmeni Erhal Koltuk,  “ Bu sezon üç değişik oyun çıkardık. Ayıp ettik oyunumuzu değişik yerlerde bir çok kez sahneledik, ikinci oyunumuz benim oynadığım tek kişilik “ Ya Sev Ya Hamlet “ oyununda Zonguldak sahnelerinde bir kaz kez sahneledik. Bartın Uluslar arası Tiyatro Festivalinde oynadık. Ayrıca 10 haziran 2017 tarihinde ETHOS Uluslar arası Tiyatro Festivali kapsamında Ankara da ve 20 temmuz 2017 tarihinde de Samsun, KATİB -5 Tiyatro Köyü Projesi kapsamında sahneye koyacağız. Bunların yanı sıra Ramazan ayı süresince de çeşitli şenliklerde oyunlarımızı seyircilerimizle buluşturacağız bunun için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürmekteyiz “ dedi.

 

     

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak tek vücut

Haberi Oku