ZONGULDAK:
ÇİLOĞLU'NDAN AKP'YE ZİYARET


Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ve beraberindeki heyet,  dün AKP İl ve İlçe başkanlarını makamlarında ziyaret ederek, kentin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü.  


Çiloğlu, ziyaret sonrası şu açıklamayı yaptı:


   "Göreve yeni seçilen Ak Parti merkez ilçe başkanı Sayın Mustafa Çağlayan ve Il Başkanı Sayın Zeki Tosun'u makamında ziyaret ettik. Çok samimi ve sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette Zonguldak ve Çaycumamızın genel sorunları konuşuldu.

         Ziyarette biz STK'ar ülkemizde ve Zonguldak'ımızda yapılmayan  projeleri eleştirdiğimiz gibi, yapılan olumlu projeler  içinde teşekkür etmemiz gerektiğini de ifade ettim. TTK'nın güçlendirilmesi ve işçi alınması gerektiği, bununla beraber Zonguldak'ımızın TTK'ya bağlı ekonomisinin değişmesi gerektiğini,  Filyos Vadi Projesi ile sanayinin geliştirilmesini, turizm ve tarım  yatırımlarının yapılmasını konuştuk. 

       Özellikle Çaycuma'da 3 bin kişinin çalışacağı  OSB Sera Projesi için her iki başkana ve bu projeyi başlatan önceki valimiz Sayın Ali Kaban'a, bu projeyi devam ettiren Valimiz Sayın Ahmet Çınar'a, siyasetçilerimize ve bürokratlarımıza teşekkür edip bölgemize hayırlı olmasını diledim. 

       Her iki başkan da Zonguldak ile ilgili önümüzdeki günlerde yapılması planlanan konularla ılgili bilgiler verip hepsini de takip ettiklerini ifade ettiler. Heleki Zonguldak 'ın, ekonomik kalkınma hamlesi çerçevesinde pilot il seçildiğini bu amaç ile bölgemizin önde gelenleri ile bir araya geleceklerini ifade ettiler. Bu hamlenin amacına ulaşması durumunda Zonguldak 'ın önü açılır göç geriye döner. Bizlerde takipçisi olacağız. 

         Özellikle Sayın Tosun'un son günlerde gündemde olan yerli otomobil fabrikası içinde görüşmeler yaptıklarını söylemesi bizleri heyecanlandırdı. Bu yatırımın da birçok şartları içerdiğini bu şartlar çerçevesinde değerlendirileceğini ifade etti. 

        Zonguldak ta birlik ve beraberlik içerisinde olursak sorunların daha kolay cozulebilecegi, ortak paydamızın Zonguldak ve Zonguldaklılık bilincinin olduğunu karşılıklı olarak ifade ettiğimiz ziyaret sonrası, karşılıklı olarak başarılar diledik.  Her iki başkana verdikleri bilgilere ve misafirperverliklerine çok teşekkür ederim."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Alaplı'da korkutan gelişme!

Haberi Oku