ZONGULDAK:
CİN OLMADAN...
Tam iki yıl önce Halkın Sesi’nin “Yeniçeri İsyanı” başlığıyla verdiği manşet, AKP Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan’ı görevden aldırmak için geçtiğimiz hafta Genel Merkeze giden Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan’ın gerçek niyetini ortaya koyuyor...

CİN OLMADAN...

AKP Zonguldak teşkilatı bugüne kadar görülmemiş bir kaosun ortasında kendisini buldu. 19 Aralık 2017 tarihli Halkın Sesi Gazetesi’nin “AKP’DE YENİÇERİ İSYANI” başlığıyla verdiği haber tam 2 yıl sonra doğrulandı. Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, dönemin İl yöneticisi İskender Acır ve çantacı Yaşar Gök’ün öncülüğünde İl ve Merkez İlçe teşkilatına yönelik başlattığı isyan, son bir haftadır partide işgal hareketine dönüştü.

AKP Genel Merkezine giderek İl Başkanı Zeki Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan hakkında yerel basına yaptırdığı haberleri servis eden Başkan Selim Alan, kendisine yakın isimleri yönetime getirmek için kolları sıvadı.

KRİTİK GÜN BUGÜN

Yerel seçimlerde kendisini sırtlayan İl Başkanı Tosun ve Merkez İlçe Başkanı Çağlayan’a basının önünde methiyeler düzen Selim Alan’ın gerçek niyeti geçtiğimiz hafta Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’e verdiği ispiyon dosyasıyla ortaya çıktı. Bu ihanet sonrasında ise İl Başkanı Zeki Tosun’un Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a “Mustafa Çağlayan’ı görevden alırsanız beni de alın” dediği ortaya çıktı. Öte yandan bugün aralarında işadamları, partinin ileri gelenleri ve meslek örgütü temsilcilerinin de bulunduğu bir heyetin Zonguldak’tan yola çıkarak Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’la görüşüp Tosun ve Çağlayan’a sahip çıkacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili tartışmaların odağında olan yazarımız Mustafa Özdemir, Selim Alan’ın kendisine muhalefet eden Halkın Sesi’nin Zeki Tosun ve Mustafa Çağlayan tarafından yönlendirildiği yönündeki propagandasının tamamen kurmaca olduğunu belirterek, “Yaşar Gök ve arkadaşları iki yıl önce sahibi olduğum restorana gelerek Zeki Tosun, Abdullah Karagüzel ve Mustafa Çağlayan hakkında haberler yapmamı, maddi olarak Halkın Sesi’ni destekleyeceklerini söyledi. Kendisine böyle bir çatışmaya gazete olarak girmeyeceğimizi ama bir beyanatları olması halinde haber yapacağımızı söyledim. İstediği cevabı alamayan Selim Alan ve arkadaşları bir süre sonra başka bir gazeteciyle yönetim aleyhinde haberler yaptırdı. Meselenin özü budur. Kimse bizi parti içi çatışmaya alet edemeyecek” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zonguldaklı 1 ay önce

Esnaf kan ağlıyo neden sesimizi 4 sene biz sandıkta verecez cevabını taksici dolmuşcuyla uğraşsın

Misafir Avatar
67kmk 1 ay önce

??

Misafir Avatar
KEMAL 1 ay önce

zeki̇ tosun mustafa çağlayan metal yorgunu durmak yok yola devam

Misafir Avatar
Fenasi 1 ay önce

Eğer yapmışsa boyle birşey Allah bin belanı versin yaptığın sadece nankörlük ve cami duvarına isemektir Sonunda ereğli önceki dönem belediye başkanı gibi olacaktır. Senin teşkilatın senin peşinde aylarca kosan çalışan ve kazandıran il ilçe başkanlarına boyle hainlik ve iftiralar atarak bisiler yapmaya calisiosan Allah büyüktür en yakın zamanda sana büyük bir ders verecektir. Seçimleri kendinmi kazandin saniosn yanilirsin en yakin rakibin bile mustafa çağlayana dua et demedimi sana ama dediğim gbi Allahın sopası vardirrrrrr.biz zonguldaktayiz sonunda kaçma biryerlere

banner228

Ürün bazlı gıda denetim seferberliği sona...

Haberi Oku