ZONGULDAK:
ÇÖPÇÜ KATIRLARA  EMEKLİLİK TÖRENİ
Zonguldak Belediyesi’nde 50 yıldır dik merdivenli evlerin çöplerini taşıyan 11 katır, bugün düzenlenen törenle emekliye ayrıldı. Katırların yerine çöp konteyneri konuldu. 

Türkiye’nin en merdivenli şehri olarak bilinen Zonguldak'ta çöp kamyonlarının giremediği sokaklarda geceler çöp toplayan katırlar bu hafta sonundan itibaren görev yapmayacak. Dik merdivenli 5 mahallede görev yapan 11 katırın emeklilik törenine Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan, hayvanseverler ve katırların seyisleri katıldı. 
  Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, katırların kentin temizliği için uzun yıllar hizmet verdiğini belirterek, şunları söyledi: 
“Uzun yıllardır kar, kış demeden sıcak, soğuk demeden 5 mahalle başta olmak üzere merdivenlerden, dik bayırlardan başlayarak sabahın ilk ışıklarına kadar Zonguldak'ın temizliği için yükümüzü sırtımızdan aldılar. Artık biz de pazar günü itibariyle onların yükünü sırtlarından alıyoruz. Onları emekliye ayırıyoruz. Pandemi sebebiyle çalışmalar bir nebze sekteye uğradı. Beş mahalle muhtarıyla görüştük. 70 adet yeni çöp konteyneri belirlenen güzergahlara konuldu. Üç adet de çöp taksi olacak. Katırlarımızın hizmet ettiği mahallelerde muhtarlarımızla beraber konteynerler konuldu. Çöp taksilerimizle vatandaşlarımızın atıklarını toplamaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan ricamız şu belki 20-30 metre konteynere yürüme mesafesi olabilir. Vatandaşlarımızdan bu konuda destek ve hassasiyet bekliyoruz."

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Acılık 3 gün önce

Acılık yeşiltepe sokak.. katırlar gitti konteyner gelmedi başkan? En yakın çöp konteynerı sanayinin girişinde 600 700m mesafede..karda kışta külümüzü çöpümüzü nasıl taşıycaz? Doğalgazda getirmedin yolda yapmadın bu mahalle üvey evlatmı?

Misafir Avatar
anonim 3 gün önce

Peki bu emekli katırlar ne olacak? Kim sahiplendi yazık olmaz inşAllah

Misafir Avatar
Vatandaş 3 gün önce

bunlrıda sucuğa satarsın başkan

Misafir Avatar
İsmail Erol 3 gün önce

Mithatpaşa Mahallesi Pınar Sokak ta bulunan çöp kutusuna katır olmadan nasıl ulaşacaksınız araba yolu olmayan Mahalle önce yol yapın sonra çöp taksi gönderirsiniz

banner228

GMİS Yönetim Kurulu; "Gazilerimiz gurur...

Haberi Oku