ZONGULDAK:
Çufalı, Filyos'ta incelemelerde bulundu

Bület Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı Türkiye’nin ilk Mega Endüstri Bölgesi olacağı ilan edilen Filyos Endüstri Bölgesi ve Limanına ziyarette bulundu. Ziyarette Rektör Çufalı’ya, Filyos Çalıştayı Tertip Komitesi üyeleri eşlik etti.

Filyos Çalıştayı kapsamında gerçekleştirilen ziyaret sırasında Bolu Ulaştırma Bölge Müdürü Erdem Öncebe ve BAKKA yetkilileri hazır bulundu, Tosyalı Yönetici Şirket Genel Müdürü Ramazan Yücel yapılan çalışmalar hakkında heyete bilgi verdi.

Çufalı konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Türkiye’nin en büyük beş yatırımdan biri olan ‘Filyos Vadisi Projesi’ kapsamında, projenin ilk gününden beri düzenli ziyaret ve istişarelerimizi yapıyoruz. Filyos Vadisi projesine akademik, teknolojik ve bilimsel altyapı desteği sağlamak üzere Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde Filyos Çalıştayını gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda Çalıştay Tertip Komitesi üyeleri ile bugün bu ziyareti gerçekleştirdik.” dedi.

Filyos Vadisi Projesi; Zonguldak’a önemli katkı sunmanın yanı sıra hem bölgesel hem de ülkemiz kalkınmasında lokomotif olacağına dikkat çeken Çufalı, projeye her türlü desteği sunmaya hazır olduklarının altını çizdi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

VİRÜS AKP’YE SÖKMÜYOR

Haberi Oku