ZONGULDAK:
DEMİR'E 'TEŞEKKÜR' ZİYARETİ
ZGC BAŞKANI AKBIYIK, ZTSO BAŞKANI DEMİR’İ ZİYARET ETTİ

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti (ZGC) Başkanı Derya Akbıyık, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’i makamında  ziyaret etti.
Yapılan ziyarette Başkan Akbıyık, ZGC ev sahipliğinde gerçekleşen Türkiye Gazeteciler Cemiyetleri (TGC) Basın Vakfının Olağan Genel Kkuruluna  ve diğer etkinliklere verdikleri  katkıdan dolayı Başkan Demir’e teşekkür etti. TGC Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın selamlarını iletti.


Akbıyık’tan plaket takdimi


ZGC Başkanı Akbıyık,  ZTSO  Başkanı Metin Demir’e  TGC Basın Vakfı Genel Gaşkan Yılmaz Karaca imzalı plaket takdiminde bulundu.
Başkan Demir’de plakete teşekkür ederek,"TGC Basın Vakfı Genel Başkanı Yılmaz Karaca’ya şükranlarımızı sunuyoruz. ZGC il adına çok önemli çalışmalara imza atıyor. İlin tanıtımına katkı veriyor. Gazeteciler örgütü olarak ili temsil ediyor.  ZTSO olarak her zaman ZGC'ye gereken desteği ve katkıyı vereceğiz" dedi.


Çaycuma Sera OSB ‘ de altyapı ihalesine 21.400.000 TL çıkılıyor


Başkan Demir,Çaycuma Sera OSB bilgilendirme toplantılarının çok verimli geçtiğini, sera OSB’ye 21.400.000 keşif bedelli altyapı ihalesine bugünlerde çıkılacağını, bu çalışmaların devamında parsel tahsisi yapılacağını ifade etti.


15 Parsel tahsisi yapılacak


Demir ayrıca Çaycuma Sera OSB için 15 parselin hazırlanacağını, birinci etabın devamında  emsal teşkil edeceği için ikinci ve üçüncü  etaplarında düşünüldüğünü sözlerine ekleyerek, "Çaycuma sera OSB’de yaklaşık 150 milyon Tl. lik bir yatırım öngörülüyor. İlk etapta  1000 sayısına yakın istihdam sağlanacak.Üretim yönünden İhracata yönelik çalışma yapılacak. İkinci ve devam edecek etap çalışmaları ile hem yatırım yapılacak, hem de istihdam sayısı artacak" dedi.


MAKZON'da geri sayım

Demir, MAKZON olarak yaptıkları çalışmalarda tüm kesimlerin oluru ile yol almaya çalıştıklarını, toplumun bu projeye sahip çıkmasını benimsediklerini ve  bu projenin de yakın zamanda hayata geçeceğini müjdeledi.


BAŞKAN DEMİR’İN 6. YILI


ZTOS Başkanı Metin Demir’in görevde olduğunun altıncı yılı dolayısı ile Başkanı Akbıyık,  ZGC editör masasına davette bulundu. Başkan Demir’de memnuniyetle kabul ederek önümüzdeki günlerde ZGC editör masasında bir araya geleceklerini söyledi.
Başkan Akbıyık, ZGC olarak yapacakları projeler hakkında  Başkan Demir’e detaylı bilgi vererek, AB projelerinde proje ortağı olarak verdikleri desteğe de teşekkür etti.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sağanak yağış etkili oldu

Haberi Oku