ZONGULDAK:
Demirci Ankara Ziyaretini Değerlendirdi

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci Ankara ziyaretlerini değerlendirdi. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ahmet Demirci Ankara ziyaretlerini değerlendirerek ziyaretlerin olumlu geçtiğini söyledi.
Zonguldak milletvekilleri ile bir araya gelerek Zonguldak sorunlarını görüştüklerini ifade eden Demirci “Geçtiğimiz Perşembe günü Zonguldak Milletvekillerimizle beraber bir toplantı yaptık. Zonguldak’ın beş milletvekilimizle birlikte birlik olalım beraber olalım diye. Zonguldak Milletvekillerimiz Zonguldak sorunlarıyla yakında ilgileniyorlar. Zonguldak’ın sorunları ve TTK’daki işsizlik hat safhada Allah’a şükürler olsun işçi kardeşlerimizin son dönemlerin en güzel zammını ve haklarımızı aldık. İnşallah önümüzdeki günlerde tekrar Ankara’da tekrar bir görüşmemiz olacak. İşçi alımıyla ilgili bakanlarımızla bir araya geleceğiz. Zonguldakımızın sorunlarını çözmek ve Zonguldak’ın önünü açmak için başbakanla görüşmek için milletvekillerimizle görüş alışverişinde bulunduk oldukça yararlı bir görüşme oldu” dedi.
“TADİLATA KARŞI DEĞİLİZ”
Amelebirliği hakkında da açıklamalarda bulunan Demirci hiçbir zaman işçilere zarar gelecek hiçbir şeyin altına imza atmayacaklarını ifade ederek şunları söyledi;
“Biz hiçbir zaman işçi kardeşlerimize zarar gelecek hiçbir şeyin altına imza atmayız. Arkadaşlarımızın bundan şüphesi olmasın. Biz o konuda amele birliği yönetiminin her zaman en iyi kararı vereceklerini dile getirdik. Biz tadilata hiçbir zaman karşı değiliz. Biz sendikamızın misafirhanesi var orayı tadilat yaptık. Bizden önceki dönemdeki arkadaşlarımız dış cephesini bizde iç dizaynını yeniden yaptık. Temiz çok güzel bir ortamda iş kardeşlerimiz ve Zonguldaklı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlıyoruz. Biz tadilata karşı değiliz. Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’da bir açıklama yaparak Amele Birliğinin özelleştirilmeyeceğini ve misafirhaneni işçi kardeşlerimize hizmet edeceğini kendisi söyledi. Kıdem tazminatı konusunda Perşembe günü TÜRK -İŞ Başkanımızla tekrar görüştük. Oda kıdem tazminatı konusunda kesinlikle taviz verilmeyeceğini söyledi. Biz hiçbir zaman geçmişteki iş kardeşlerimizin hak hukuklarına dokunmadan şuaınki işçi kardeşlerimizin haklarına hukuklarına ve kıdem tazminatına karar verilmesine bizde karşı değiliz. Bu konuda en güzel kararı aldıklarından eminim.”

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Karton Toplayıcılarının direnişi Selim Alan’a...

Haberi Oku