Demirköse'den önemli uyarı

ZONGULDAK 31.03.2021, 12:33
515
Demirköse'den önemli uyarı

MHP Zonguldak İl Başkanı Varol Demirköse,  40 bin Filyos projesinde, 10 bin de Ereğli tersanelerinde istihdam toplam 50 bin insana iş kapısı açılacağını belirterek, “Hangi iş kollarında, hangi sanatlarda ne kadar istihdam ihtiyacının olduğu tespit edilmelidir. Zonguldak’tan göçün durması için bu çalışmalar bir an önce başlatılmalıdır” dedi.

Meslek liseleri, Çırak Eğitim Okulları, BEÜ Eğitim Fakültelerinin şimdiden hazırlık yapması gerektiğini vurgulayan Demirköse, “Sultan ll.Abdulhamit Han zamanında başlayan Filyos Liman projesinde alt yapı çalışmaları tamamlanmak üzere olup proje kapsamında yaklaşık 10 bin doğrudan 30 bin dolaylı yoldan istihdam düşünülmektedir.

Ereğli tersanelerinde askerî gemi yapımı için devam eden girişimlerin sonucunda 10 bin istihdam sağlanacaktır.

Toplamda 40 bin Filyos projesinde, 10 bin de Ereğli tersanelerinde istihdam toplam 50 bin insana iş kapısı açılacak olup bunun büyük bir kısmı kalifiye eleman istihdamı olacaktır.

Acil olarak yetkili kurumlar, OSB, TSO lar tarafından Filyos projesi ve Ereğli tersanelerinde hangi iş kollarında, hangi sanatlarda ne kadar istihdam ihtiyacının olduğu tespit edilmeli ve bu ihtiyaca göre Meslek liseleri, Çırak Eğitim Okulları, Üniversitemizin Eğitim Fakülteleri şimdiden hazırlık yapmalıdır.

Bir avuç kömür için bir ömür feda eden Zonguldak’tan göçün durması için bu çalışmalar bir an önce başlatılmalıdır” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (1)
67 4 ay önce
NE İÇTİN SEN HANGİ RÜYAYI GÖRÜYORSUN
26
açık