DEVREK'TE BELEDİYE PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

ZONGULDAK 08.04.2021, 14:52
219
DEVREK'TE BELEDİYE PERSONELİNE SAĞLIK TARAMASI

Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediye bünyesinde çalışan memur ve sözleşmeli personelin sağlık taramasından geçirildiğini duyurdu.

Devrek Belediyesi ile Devrek Belediyesi İmar İnş.Turz. Sosyal Hizmetler San. ve Tic Ltd. Şti Şirketi (Devrek Bel)’nde çalışan 285 personel, iş güvenliği ve sağlığı kapsamında sağlık taramasından geçiriliyor. Yakut Ortak Sağlık Güvenlik Birimi tarafından başlatılan ve 3 gün sürecek sağlık taramasının ilk gününde 60 personel sağlık taramasından geçirildi.

Devrek Belediyesi Nikah Salonu’nda yapılan sağlık taramasında, personele solunum fonksiyon testi, odyometri ( işitme), akciğer grafiği ve kan testleri yapıldı. Ortaya çıkabilecek sağlık problemlerinin önceden belirlenmesinin yanı sıra, mevcut sağlık problemlerinin de ortaya koyulmasının amaçlandığı sağlık taraması kapsamında elde edilen veriler personele ait sağlık takibi dosyalarına işlendi.

Sağlık taraması sırasında konuşma yapan Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, belediye personelinin hem daha sağlıklı olmasını hem de hizmette verimli olmasını hedeflediklerini söyledi.

Bu kapsamda, tüm personelin sağlık taramasından geçirildiğini aktaran Başkan Bozkurt, “Belediyemizde hizmet üreten işçi ve memur gibi tüm mesai arkadaşlarımızın Devrek’e hizmet sunarken sağlıklı koşullarda ve sağlıklı personelle hizmet etmek ve üretkenliğimizi artırmak birinci önceliğimizdir. Bu tür sağlık taramalarını önemsiyoruz. Yapmış olduğumuz bu tür uygulamalarla hem çalışanlarımızın sağlığını hem de iş verimini gözetme imkanına sahip oluyoruz” dedi.

Kaynak: (HALKIN SESİ)
Yorumlar (0)
25
açık