ZONGULDAK:
Doktor Bunu Yaparsa!
Hamile kadına dördüncü çocuğunu doğuracağı için fırça atan doktor, “Rabia” işareti yaparak “Buna mı güveniyorsunuz?” dedi.
Doktor Bunu Yaparsa!

Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’nde meydana gelen olayda iki aylık hamile Nesime Gülay, muayene olmak için doktor tarafından siyasi tacize uğradığını ve azarlandığını iddia etti. Halkın Sesi’ne konuşan sekiz haftalık hamile Nesime Gülay, tiroit bezlerinin yetersiz çalışması nedeniyle sevk edildiği Atatürk Devlet Hastanesi dahiliye uzmanı İdris Yıldız tarafından dördüncü çocuğuna hamile olduğu için yüksek sesle bağırmak suretiyle azarlandığını belirterek, “Yanımda bulunan komşumla birlikte muayene için içeri girdiğimde doktor kaç çocuğum olduğunu sordu. Üç çocuğumun olduğunu söyleyince eliyle dört işareti yaparak, ‘Buna mı güveniyorsunuz? Bunun anlamı rabia değil. Bu zamanda yanlışlıkla çocuk da olmaz. Çocuğun sakat doğabilir’ diyerek bağırdı. Neye uğradığı mı şaşırdım çünkü siyasetle uzaktan yakından ilgisi olmayan biriyim. Rabia işaretinin de ne anlama geldiğini bilmiyorum. Eve geldiğimde eşime sorup öğrendim. Bir ara çocuğu aldırmak istedim. Yaşadığım bu kötü olay nedeniyle günlerdir uyuyamıyorum” dedi. 

Halkın Sesi muhabirinin sorularını yanıtlayan Nesime Gülay’ın eşi Hüseyin Gülay ise olayı duyar duymaz hastane Başekimi Hasan Tosun ile görüştüğünü, kendisinin gerekli uyarıları yapacağını bildirdiğini söyleyerek, “Eşim o günden itibaren sürekli ağlıyor bir ara çocuğu aldırmayı bile düşündü. CİMER’e gerekli şikayetlerimi yaptım, yasal yollardan da sonuna kadar hakkımızı arayacağız. Çocuk yaparken doktordan mı izin alacaktık. Eşimin yaşadığı psikolojik tramvayı bir düşünün. Doktorumuz, azda olsa düşük riski olduğunu söyledi. Bir doktor hangi hakla hamile bir kadına siyasi gönderme yaparak bağırabilir. Bizim vergilerimizle maaş alan biri ne benim eşime ne de başkasına böyle davranamaz. Başka hastaların da benzer muamele görmemesi için doktor bile olsa yanına kalmamasını istiyoruz” dedi. (Haber Merkezi)
Anahtar Kelimeler
Idris Yıldız
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ayşen 7 ay önce

Kesinlikle tek kelimey le Mükemmel bir Doktor günahına girmeyin.

Misafir Avatar
NUR 7 ay önce

İdris Yıldız doktorumuz bu güne kadar tanıdığım dr lerden en iyisi insanı sabırla dinleyen şakacı tedavilerinde çok çok kesinliklikle iyi bir dr. Benim eczanem'den alın diye ne birşey dedi nede başkasından duydum doktorumuzu çekemeyenler var Allah herkesi kalbine göre versin herkesede tavsiye ediyorum. Mükemmel bir Doktor. Alah yolunu açık etsin.

Misafir Avatar
Yavuz doğan 11 ay önce

İdris, herşeyden önce adam gibi adamdır... Gidin kozlu 19 mayıs mahallesine bir kişi çıkmaz idris'i sevmeyen...

Misafir Avatar
Kemal gebeş 11 ay önce

Bence bu bir komplo Dr İdris bey hastalarıyla hiçbir zaman bağırarak konuşmaz tam tersi şaka yollu güler yüzlü hitap eder lütfen Dr İdris beye sahip çıkalım

Misafir Avatar
Sevim Uzun 12 ay önce

Hanımefendi yanlış anlamış olmalı, yıllardır kendisinin hastayım davranışları olsun, yönlendirmesi olsun kendisinden çok memnunum.Dinilenlerle ilgili hiçbir konuşmalarına rastlamadım. Lütfen doktorlarımızı küstürmeyin!!!

Misafir Avatar
Emine E. 12 ay önce

Dr.İdris beyin yıllardır hastasıyım samimiyetle hastasıyla yakından ilgilenen elinden geldiĝinin en iyisini yapma çalışan bir dr.dur.Burada bi yanlış anlama olduĝu kesin bu tepkiside hastasını düşündüĝü içindir hiç bir zamanda hastalarına eczane konusunda baskı yapmaz lütfen konuyu saptırmayın bir dr.kolay yetişmiyo emeĝe mesleĝe saygılı biraz olsun hoşgörülü anlayışlı olalım elimizdekilerin kıymetini bilelim bu kadar verimli bütün enerjisini insanlara hizmet için harcayan bir insanı doktor olduĝuna pişman etmeyelim.Saygılarımla

Misafir Avatar
K.ç 12 ay önce

O kadar yorum yapılıyor ama neden hepsi benim eczanemden ilaç alın demedi diye yazıyorsunu anlamıyorum olayı nereden alıp nereye vuruyorsunuz

Misafir Avatar
OYA BAL 12 ay önce

Yıllardır İdris Bey'in hastasıyım.Hastasıyla çok ilgilenen,saygılı, gereken tüm bilgileri veren bir doktor.Hastası da fazla.Bazen muayene için gün bile alamıyoruz.İyi bir dr olmasa Ona kimse gitmez.Ben devamlı başka eczaneden ilâç alıyorum.Benim eczanemden ilâç alın dediğini hiç duymadım.Yanlış anlaşıldığını düşünüyorum.InşAllah hasta ve hasta yakınıyla aralarındaki sorun tatlıya bağlanır.

banner228

“ONURLU KADIN”A SÜRGÜN!

Haberi Oku