FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
EĞİTİMDE UZUN BİR YOL

     Eğitimimiz pandemi süreciyle çok büyük bir yara aldı, eksiklerimizi tamamlamamız için epey uzun bir süreye ihtiyaç duyulacaktır.   

     Okullarımızın normal eğitim yaptığı zamanlarda bile sorunlar yaşanırken; uzaktan eğitimin sorunlar çıkarmasını normal karşılıyorum. Bizler eğitimde normalleşmeyi beklemeyip yeni sistemlerin ve projeleri geciktirmeden bulup devreye koymamız gerekiyor. Eğitimi düzeltebilirsek bu sayede çoğu eksikleri ve yanlışları da düzeltebiliriz.

    Her şey eğitime bağlı, iyi veya kötü yetiştirdiğimiz her insan yarın önümüze çıkacaktır. Bu her meslekte ya da her çevrede iyi ya da kötü bir şekilde önümüze çıkacaktır. Gelin kendi üzerimize düşeni yapmaya gayret edelim, başkasından beklemeyelim. Çünkü öncelikle kendi çocuklarımızdan bizler sorumluyuz.

     Araştırmacılığımız, takviye ediciliğimiz hem çocuklarımız için hem de eğitimimizin kalitesi için ekstra katkı olacaktır. Çünkü bizim ve çocuklarımızın hayallerini süsleyen mesleklere ulaşabilmek bu şartlarda çok zor olacağa benziyor. Bize düşen bu zor zamanlarda çocuklarımıza zaman ayırmak, sabırlı olmak ve onları sonuna kadar desteklemektir. Bugünkü ortam, inanın onları da mutlu etmiyor onlar da psikolojik olarak çok etkileniyorlar. Bu süreci en az sorunla atlatabilmeleri için yardımcı olmalıyız.

    Bütün öğrencilerimizin desteğe ihtiyacı var. Ancak Özellikle LGS ve LYS'ye hazırlanan öğrencilerimiz için zor bir yıl olacak. Onlara daha çok yardımcı olmamız gerekmektedir.

     Bu süreci; sağlıkla, beraber eğitime de önem vererek çözüme doğru götürmeliyiz. Bu şekilde hedeflerimize ulaşılmış olacağız.

    Mehmet Hatip Denek

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Fevzi Avcı 2 ay önce

Umut ve adalet varsa sorunlar bir bir çözülür.,Öğretmenlere güvenin ve itibarsızlaştırmayın. Koronali yil tum kesimler icin zor geciyor.Allah beterinden korusun Hatip Denek hocam.

banner228

Cadde ve sokaklar boş kaldı

Haberi Oku