ZONGULDAK:
Eller yukarı! Bu bir soygundur...
-ÖZEL HABER- 

Kozlu Belediyesi'nin taşımacılık ihalesini alan KOZTAŞ, 10 Ağustos’tan itibaren bilet sistemini değiştirecek. Ali Bektaş’ın da onay verdiği uygulamaya göre, bilet yükleme kartları 20 liradan satılırken eski kartlarda kalan paralar da o tarihten itibaren geçersiz sayılacak.

Kozlu Belediyesi Ali Bektaş ikinci belediye başkanlığı döneminde, otobüs taşımacılığını, BEKARD adlı bir firmaya ihale etti. 2009 yılından 2019 yılına kadar taşımacılık yapan şirket, zaman içinde Ali Bektaş’la anlaşmazlığa düştü. Son seçim kampanyasında kazandığı takdirde, otobüs işletmeciliğini BEKARD’dan alıp Kozlu-Zonguldak arasında taşımacılık yapan şoför esnafına vereceğini söyleyen Bektaş, sözünü tuttu ve Eylül 2019’da yapılan ihaleyi, şoför esnafının kurduğu KOZTAŞ adlı kooperatife verdi. İhaleyi alan KOZTAŞ, BEKARD’ın elindeki tüm otobüsleri devralarak, eski şirketin 7 liradan sattığı kartlarla taşımacılık yapmaya devam etti.

TANESİ 3-5 LİRAYA MAL OLAN OLAN KART 20 LİRADAN SATILACAK


Yaklaşık bir yıldır Zonguldak ile Kozlu, Fatih Sitesi, Topbaşı Mahallesi ve Tıp Fakültesi arasında taşımacılık yapan şirket kart sistemini değiştirmeye karar verdi. Talebi Belediye Başkanı Ali Bektaş tarafından kabul edilen şirketin 10 Ağustos’tan itibaren yürürlüğe koyduğu uygulamaya göre, yeni kartlar vatandaşlara 20 liradan satılacak.  BEKARD’ın kartlarını yaklaşık bir yıl kullanarak geri verilmesini engelleyen şirket, vatandaşı zarara uğrattığı yetmezmiş gibi, tanesi 3-5 liraya mal olan kartı vatandaşlara bir de 20 lira gibi fahiş bir fiyatla satarak haksız kazanç da elde edecek. 

10 AĞUSTOS’TAN İTİBAREN KARTLARDA KALAN BAKİYELERLE JETONLAR DA GEÇERSİZ SAYILACAK


Ali Bektaş’ın onay verdiği uygulamaya göre vatandaşların zararı bununla da sınırlı kalmayacak. KOZTAŞ’tan yapılan açıklamaya göre 10 Ağustos’tan itibaren eski kartlardaki kalan bakiyeler ile vatandaşların elindeki jetonlar da geçersiz sayılacak. Binlerce insanın kartında kalan on binlerce lira, böylece kooperatifin kasasına akacak. Vatandaşların “çifte soygun” deyip tepki gösterdiği uygulamaya göre, on binlerce kart satacak şirket, oturduğu yerden küçük bir servetin sahibi olacak.

BU SOYGUNA DUR DİYECEK YOK MU?


Duruma tepki gösteren vatandaşlar, “Her yönüyle vatandaşı mağdur eden bu uygulama, tam bir Ali Bektaş klasiği. Merkez Bankası bile tedavülden kaldırdığı parayı beş yıl geçerli sayarken, eski kartlarda kalan bakiyenin aynı gün geçersiz sayılması resmen soygunculuk. Eski karta verdiğimiz 7 lirayı yakıp, internette tanesi 3-5 lira olan kartları, 20 lira gibi fahiş bir fiyatla satmaları ise neredeyse eşkıyalıkla eş anlamlı. Çünkü Fatih Sitesi, Tıp Fakültesi güzergâhında, belediye izin vermediği için çalışan başka araç yok. Bu hatları kullanan binlerce insan mecburen kart almak zorunda. Ali Bektaş KOZTAŞ el ele vermiş, vatandaşı soyuyor. Bunu da devlet seyrediyor. İçişleri Bakanlığının buna mutlaka dur demesi gerekiyor” diyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
KEMAL KILIÇDAROĞLU 2 ay önce

YAPARSA ALİ BEKTAŞ YAPAR,KOÇUM BENİM,YÜRÜ BE ,KİM TUTAR SENİ,ASLAN PARÇASI

Misafir Avatar
Karaelmas 67 2 ay önce

bu kozluya sahip çıkacak siyasetçi yokmu akp il başkanı kozlu ilçe başkanı uyuyormu. sn. vali, sn kaymakam bu soyguna dur diyecek birisi yokmu.

Misafir Avatar
Vatandaş67 2 ay önce

Size az bile heryeriniz ayrı oynuyordu kozlu ilçe oldu diye ne oldu şimdi oturdunuzmu Bektaş kazıklarına dinsizlerin hakkından imansız gelirmiş oh oldu size yaşasın selim alan

Misafir Avatar
öz kozlulu 2 ay önce

yazıklar olsun halkı soymaya yardımcı başkan

Misafir Avatar
İbrahim poyraz 2 ay önce

Ali Bektaş ilk yönetime geldiğinden bu güne yaptığı ilk yolu ve hırsızlık olayı bekartla başladı ve hala devam ediliyor bekart davasını bitiren fetch hakim Erzurum'da tutuklandı dava yeniden açİlaç Berat Albayrak yargılanacak

Misafir Avatar
kömürkentli 2 ay önce

kim tutar seni ..daha bu kozlu luya az bile yapıyosun. seni seçtikleri için.

Misafir Avatar
zongulkaklı 2 ay önce

daha durrr bak sonra kime verecek işletmeyi yani koztaşı vereceği adam bile belli

Misafir Avatar
Vatandaş 2 ay önce

kimin belediye başkanı olduğuna bakın yeter. daha önce yaptıklarına bakın aynası iştir kişinin lafa bakılmaz demiş atalarımız.

banner228

MTA’DA COVİD-19 ŞOKU!

Haberi Oku