ZONGULDAK:
Emekli Madenciden GMİS'e Güzelleme

 Türkiye Taşkömürü Kurumu’ndan emekli Ahmet Öztürk, GMİS’in maden işçisi için Dedeman ile indirim anlaşması yapmasına atıfta bulunarak, “Bizim zamanımızda böyle sendikacılar yoktu.” şeklinde gönderme yaptı. 
işte Öztürk’ün o paylaşımı: 


“Ah... Ah... Bizim zamanımızda yoktu ki böyle sendikacılar. Her gün hükümetle kavga eder, yok eylem, yok miting, yok grev, oradan oraya koşturup dururduk. Kefereler, beş yıldızlı otel ne kelime dağın başında yatırdılar hatta bizi kaç gece...Soğuktan bir yerlerimiz dondu... Şimdiki Başkan ne güzel yapmış. Dedeman Otel'de gecesi 315 liradan konaklama imkanı sağlamış madenciye. Sudan ucuz. Hele  "Otel Life Style Üyelik" için sağlanan büyük indirim yok mu, o zaten bitirdi beni. Ne işe yaradığını bilmesem de, ver yarı maaşını, ol üye. Havası yeter yahu... Haberi okuyunca eski sendikacılara bastım kalayı. "Hizmet budur" dedim, ekledim ardından da: İşçi sayısı ve üretim havza tarihinin en düşük rakamlarındaymış. Yatırımlar en alt seviyede yapılıyormuş. Madenciye ne bundan. Tutup Başefendi ile kavga edecekler halleri yok ya. Ey madenci, kıy parana, git Dedeman'a, vur kafayı yat aşağıya... Uyu mışıl mışıl...”

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ümit 3 hafta önce

Madenci kardeşlerimiz her şeyin en güzeline en iyisine layıktır.Benim madencim niye Dedeman da yemek yiyemesin neden havuzunu kullanamasın.Neden otelde kalamasın ki. Bence bu tür anlaşmalar
dahada artmalı. Zonguldagın çilesini çeken madenci güzelliklerinden de faydalanmalı.Sendika yönetimine teşekkür ederiz.

Misafir Avatar
madenci 3 hafta önce

komik bir yazı yav alakasız zorla otelemi gidiyor insanlar

banner228

Öğretmenler müdahale etti

Haberi Oku