ZONGULDAK:
EN AZ 3 BİN KİŞİ İŞSİZ KALIR!
ÇATES’in kapatılmasıyla büyük şok yaşayan özel maden ocağı işletmecileri, duyarlılık çağrısı yaptı:

EN AZ 3 BİN KİŞİ İŞSİZ KALIR!

Çatalağzı Termik Santrali’nin(ÇATES) bacasında filtre bulunmaması gerekçesiyle üretime kapatılmasının yankıları sürüyor.

450 kişinin çalıştığı ÇATES’in kapatılması, TTK başta olmak üzere firmaya kömür veren bölgedeki özel maden şirketlerini de kapanma tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı.

ÇATES’e kömür veren Gelik Madencilik Sahibi Hüseyin Bektaş, Halkın Sesi’ne yaptığı açıklamada, yaklaşık 3 bin işçinin ekmeğinden olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. 400 işçiye ekmek verdiğini belirten özel maden işletmecisi Hüseyin Bektaş, herkesi duyarlı olmaya davet etti. 

Bektaş yaptığı açıklamada, “ÇATES’in kapatılması Zonguldak için büyük sıkıntı olmuştur. Bütün maden şirketleri ÇATES’e bağlı üretim yapıyordu. TTK bile atık malzemesini ÇATES’e veriyordu. Sektörde hiçbir firmanın stok alanları yok. Ayrıca Zonguldak kömürünün kükürt oranı 0.03’tür. Yani linyit kömürü gibi kükürt oranı 0.5 olmadığı değerler dikkate alınmalıdır. En önemlisi Zonguldak için en az 3 bin kişinin işsiz kalma risksi olduğunu herkes bilmelidir” ifadesini kullandı.

BEKTAŞ’TAN DUYARLILIK ÇAĞRISI…

ÇATES’in yaşatılması için herkesin çaba göstermesi gerektiğini belirten Bektaş, şunları söyledi:

“Bu konuda bir formül bulunmalıdır. Diğer 3 firmaya izin veriliyorsa, Zonguldak’a da verilmesi gereklidir. Herkes duyarlı olmalıdır. Sahip çıkılmazsa Zonguldak için çöküşün başlangıcının ilk hamleleri olur. Zaten zor dönemden geçiyoruz. Zonguldak’ımıza hep birlikte sahip çıkalım. Gün birlik olma zamanıdır.”

Haber: Şebnem Saka

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Madenci 3 ay önce

Neymiş efemdim cates kapanmış ocaklar kömür satamamis bir günde trilyon kazanan cates filtre parası ni alıp taktirmazsa boyle olur bakin eren enerjiye adamlar calisiyo filtreleri var çünkü neymiş efendim zonguldak cökecekmis zaten çökmüş çökeceğini kadar daha ne çökecek .

Misafir Avatar
Çukur muhittin berber 3 ay önce

Seçimin ve senedin zamanı çok çabuk gelir

Misafir Avatar
Metin 3 ay önce

Ya filtreyi takacak yada kapanacak çocuklar kansermi olsun yaşamak daha onemli

Misafir Avatar
taşeron 3 ay önce

işte onden boyle duyuru yaptırıyorlr sonra garıban anadolu ıscısının aylıgını da dusurutyorlar.. ısten cıkma sorunu var dıye.. yazık ya bu sorunlar ne zaman bıtecek?

Misafir Avatar
Aaaa 3 ay önce

????

Misafir Avatar
kemalköse 3 ay önce

maden Ocakları kapatılmasın

Misafir Avatar
Düşünür 3 ay önce

cözüm belli milyon dolarlar kazanan cates fitreyi taktıracak .

Misafir Avatar
Mehmet 3 ay önce

Aynen katılıyorum

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Nejmi demiro 3 ay önce

Bu zonguldağa hangi parti bir iş sahası actı bu memleket kömürlen gecinen memleket ben 6 cocuk babası ben bu kömür ocaklarından cocuklarıma bakıyorum yine bu na rağmen bizi rahat bırakmyorlar ben bu cocuklarımın rızgını veren Allah ama buna rağmen benim ekmeğimle oynayanın bende her türlü oynarım ki. Olursa olsun

banner228

PROTOKOL CAMİİ VİRÜSTEN KURTARILMIŞ BÖLGE...

Haberi Oku