ZONGULDAK:
ERGENÇ AÇIKLADI
Türk Kızılay Zonguldak Şube Başkanı Aydın Ergenç, ‘Zonguldak’ın kanında hayat var’ adlı projeye 430 başvuru olduğunu 300 ünite kan ve 172 kök hücre bağışının olduğunu söyledi.

Zonguldak Valiliği önünde düzenlenen ve üç gün süren ‘Zonguldak’ın kanında hayat var’ adlı projeye 430 başvuru, 300 ünite kan bağışı ve 172 kök hücre bağışının olduğunu belirterek Vali Mustafa Tutulmaz başta olmak üzere tüm bağışçılara teşekkür etti. 

Aydın Ergenç yaptığı açıklamasında; “Hepimizin bildiği gibi 22-24 Eylül arası Valimiz Mustafa Tutulmaz öncülüğünde yola çıktığımız kan ve kök hücre bağışımız sona erdi. 300 ünite kan, 170 kök hücre almış bulunmaktayız. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Türkiye'nin 300 noktasında kan bağışı topluyoruz. 315 personelimizle 10 bin ünite kan topluyorduk ancak covid-19 nedeniyle kan bağışı sayılarımız düştü. Hastanede tedavi gören hastalarımız kan bağışı bekliyor. Bu yüzden herkesi kan bağışına davet ediyorum. Kan acil değil sürekli bir ihtiyaçtır. Tüm bağışçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

ÖZEL MADEN OCAĞINDA KORONA PANİĞİ

Haberi Oku