ZONGULDAK:
Erkmen'den, '65 yaş' eleştirisi
İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Erkmen, 65 yaş üstü vatandaşların insani ihtiyaçlarının yok sayıldığını savunarak, başarıyı olumsuza çevirecek kitle olarak görüldüğünü belirtti.

Erkmen yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlere yer verdi;

“Biliyorsunuz okullar olmasa milli eğitim ne güzel idare edilir sözü meşhurdur.  Son olarak 65 yaş üstü kişilerle ilgili alınan yasak kararının devamı bana bunu hatırlatıyor. Avrupa ülkelerinde nüfusun yaşlı olması ve bu açıdan ölüm oranlarının fazlalığı biz 65 yaş üstünü evlere kapatırsak hasta olmalarını önler böylelikle ölüm sayıları yukarı gitmez kamuoyunda başarılı oldular oluyorlar imajını pekiştiririm düşüncesinden kaynaklandığını düşünüyorum. 65 üstü yaş grubunda insan olduğu ihtiyaçlarının olabileceği artık makul sürenin geçip bu işin insan hakları sorunu olduğu görülmüyor. Bu kararımı kuvvetlendiren bir hususta bu yaş grubuna yalnız pazar günleri için izin verilmesi diğer günler diğer yaş gruplarıyla yan yana getirilmek istenmemektedir . Sonuç itibarıyla bu yaş grubu hükümetin gözünde insani olarak ihtiyaçları olabilecek kişiler olarak değil kendilerine göre başarıyı olumsuza çevirecek kitle olarak algılanmakta diye düşünüyorum.”

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Esengün Yengin 1 ay önce

65 yaş üstü kişiler gençlere göre daha tecrübeli olduklaŕindan coronaya karşı nasil korunacağını daha iyi bilmektedirler. Üniversite diploması bile olmayan bir adam nasıl oluyorda biz 65 yaşını geçmiş korunmayı ondan daha iyi bilen kişıleri evlere hapsediyor.

Misafir Avatar
cancina 1 ay önce

tabi evlerde sadece 65 yaş üstü insanlar yaşıyor. onların 65 yaş altı çoluğu çocuğu tarunu yok. onlar dişarıdan gelmiyorlar. hani 65 yaş üstünü korumak için diyorlar da.....

Misafir Avatar
öncezonguldak 1 ay önce

Bu 65 yaş fobisini anlamak zor.Yanlış olduğunu anlatmaya sayfalar yetmez.Nasılsa seçim gelecek o zaman verilecek cevabı görecekler.

Misafir Avatar
Kemal albayrak 1 ay önce

haklısınız,bizi ölüme mahkum ettiler...özgürlüğümüz iki dudak arasındaymış,yazık..

Misafir Avatar
Yurtsever67 1 ay önce

tüm yurttaşlara maske-toplum(sosyal) mesafesi-el temizliği kuralı uygulanmalı.65 üstü cezalandılıyor.65 yaş üstü bilinçlidir. kurallara uyar.

Misafir Avatar
Yurtsever 67 1 ay önce

3 aydır hareketsiz kalmaktan mağduruz.biz 65 yaş üstündekiler zaten yürüyüş mesafesinde 6 altı saatlik pazar iznimizi dahi 3-4 saat kullanıyoruz

banner228

GELECEK PARTİSİ KAN VERDİ

Haberi Oku