ZONGULDAK:
Ertürk Paşa Zonguldak'a Geliyor
2010 yılında ordu içindeki Fettullahçı yapıya işaret ederek görevinden istifa eden eski Deniz Harp Okulu Komutanı Türker Ertürk, Demokrasi Platformu’nun konuğu olarak Zonguldak’a geliyor

Zonguldak Demokrasi Platformu Uğur Mumcu anma etkinlikleri kapsamında, Deniz Harp Okulu eski Komutanı, Emekli Amiral Türker Ertürk ile bir söyleşi düzenledi. 1 Şubat Cumartesi günü Maden Mühendisleri Odasında yapılacak söyleşi saat 14.00’de başlayacak. Emekli Amiral Türker, “Kanal İstanbul ve Doğu Akdeniz’deki Gelişmeler Işığında Türkiye’nin Denizcilik Politikaları” başlıklı bir sunum yapacak.

GAZİ ALEMDAR MÜZE GEMİSİNİN YAPIMINA ÖNCÜLÜK ETTİ

2010'da TSK içinde Gülen cemaatine bağlı imamların olduğunu ve bunların dışarıya bilgi sızdırdığını ifade ederek Deniz Harp Okulu Komutanlığından istifa eden Türker Ertürk, 2006 – 2008 yılları arasında Karadeniz Bölge Komutanlığı yaptığı sırada Ereğli’deki Gazi Alemdar Müze Gemisinin yapılmasına öncülük ederek yöremize önemli bir kültür hizmetinde de bulundu.

YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA 25 DERGİ, GAZETE VE İNTERNET SİTESİNDE YAZARLIK YAPIYOR

Askerlik mesleğinden ayrıldıktan sonra birçok televizyon ve radyo programına katılan Türker Ertürk’ün yayımlanmış çok sayıda makalesi bulunuyor. Sayısız konferansa konuşmacı olarak katılan Ertürk, halen yurtiçi ve yurtdışında yayın yapan 25’i aşkın dergi, gazete ve internet sitesine köşe yazıları yazıyor. Aynı zamanda aktif bir sporcu olan ve kurbağa adam brövesiyle üç yıldız balıkadam dalıcı belgesine sahip olan emekli amiral tenis, yelken, sörf, kar ve su kayağı sporları yapıyor.

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ÖzlemYücesan 4 hafta önce

haberde 14.00 afişte 16.00 yazıyor? acaba kaçta?

banner228

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık...

Haberi Oku