ZONGULDAK:
'Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz!”
 Çaycuma Belediye Personeli saldırıyı kınadı; 

“Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz!” 

Çaycuma Belediyesi çalışanları son yaşanan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı. Belediye basın bürosundan verilen habere göre yapılan açıklama şu şekilde: 

Ülke olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Yaşanan gelişmeler, art arda yaşanan katliamlar, dört bir yandan gelen şehit haberleri içimizde derin yaralar açıyor. Toplumsal gerilimlerden beslenen siyasetin dili, mutabakatlar sağlayarak kucaklaşma değil,çatışma ikliminde kalarak gerilimi tırmandırma stratejisi üzerine kuruluyor. Buna bir de ekonomik sıkıntılar eklenince, ülke, barut gibi bir hava soluyor. Her birimizin aklına gelen “Ne oluyoruz, nereye gidiyoruz” sorusuna veremediğimiz cevaplar, yarın kaygısını, endişesini içimizde daha da çoğaltıyor. Belediye çalışanları olarak, bir huzur beldesi olması için yoğun emek harcadığımız Çaycuma’da, yaşanan son gelişmeler, bu endişelerimizi daha da artırıyor. 

Son olarak Belediyemize haince bir saldırı yapıldı. Bu saldırıyı kınıyor, bunun tüm Çaycuma halkına yapıldığını düşünüyoruz. Yaptığı eylemle hepimizi derin bir utancın içine iten ve mesai arkadaşımız demeye utandıran şahsın, iş akdinin fesih süreciyle ilgili hiçbir yorum yapmıyoruz. Olayın tüm bilgi ve belgeleri Cumhuriyet Savcılığına iletilmiş, hukuksal işlem başlatılmıştır. Adalete güveniyor, yargının en doğru kararı vereceğine inanıyoruz. Gerek Emniyet Müdürlüğümüz tarafındanolayın hemen akabinde açıklanan suç dosyasının ve gerekse, belediyemize yaptığı fiili saldırının, kamuoyuna,şahıs hakkında yeterince bilgi verdiğini düşünüyor ve değerlendirmeyi sağduyusuna çok inandığımız Çaycuma halkına bırakıyoruz. Ancak özellikle sosyal medya üzerinden, başka kaygılardan yola çıkıp,” amalı, fakatlı” yorumlarla aklamaya çalışanları ibretle izliyor, esefle kınıyoruz. 

Bizler Çaycuma Belediyesinde çalışıyoruz ve yıllardır bilgimiz, gücümüz, olanaklarımız ölçüsünde halkımıza hizmet ediyoruz. Hep bir hizmet yarışı içinde olan Belediyemizin son dönemde artan başarı grafiğinde payımızın olduğunu biliyor, bundan gurur duyuyoruz. En alt kademedeki çalışanından, en üstteki başkanına kadar işgal ettiğimiz tüm makamların geçici; ancak Çaycuma ve Çaycuma Belediyesinin kalıcı olduğunu biliyor, bunun sorumluğuyla hareket ediyoruz. Bu nedenle hangi kademedeki çalışanımıza, hangi boyutta olursa olsun yapılan tüm saldırıların kurumsal kimliğimize yapıldığını düşünüyor, tüm gücümüzle karşı çıkıyoruz. Belediyemizin arkasındayız ve art niyetli olduğu çok açık çevrelerin kurduğu tuzaklara karşı herkesi uyanık olmaya çağırıyoruz.

 

Tüm belediye çalışanları gibibizler de,doğumundan ölümüne kadar, vatandaşlarımıza, hayatın her aşamasında hizmet veriyoruz. Vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğunun bizim onurumuz olduğunu açıklıkla ifade etmek isteriz. Bu nedenle Çaycuma’nın huzurunu bozmak isteyen güç odakları, bizim onurumuzla da oynamaktadır. Buradan ilan ediyoruz, kişilik sahibi her yurttaş gibi onurumuzla oynanmasına asla izin vermeyeceğiz. Bin türlü hileyle belediyemizi itibarsızlaştırmaya çalışan çevrelerin oyunu bozmaya kararlıyız. Bunun en güzel örneğini Zabıta Memuru arkadaşımız Ferdi Maden ortaya koymuş, bu saldırıların en alçakçasını, büyük bir kahramanlıkla engellemiştir. Gerektiğinde hepimizin bir Ferdi Maden olarak Belediyemize yapılan saldırıların karşısına dikileceğinden kimsenin şüphesi olmamalıdır. 

Makamında çalıştığı sırada saldırının direk hedefi olan ve şans eseri yara almadan kurtulan Başkanvekilimiz Sayın Cengiz Gökçe ve gerçek hedefi Başkanımız Sayın Bülent Kantarcı ile tüm çalışanlarımız başta olmak üzere, tüm Çaycuma halkına geçmiş olsun diyoruz. Daha elim sonuçlara varmasını kahramanca müdahale ile önleyen Zabıta Memuru arkadaşımız Ferdi Maden’e bir kez daha şükranlarımızı sunuyor, onun mesai arkadaşı olmaktan onur duyuyoruz. Çalışmalarıyla ilçemizi bölgenin parlayan yıldız haline getiren Çaycuma Belediyesiyle, ilçemiz halkının sıcak dayanışma içinde olduğunu biliyor, onun huzurunu yaşıyoruz. Bunun aksini düşünenlere halkımızın o güzel türküsüyle yanıt veriyoruz: Eşkıya dünyaya hükümdar olmaz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Zonguldak İkinci İcra Müdürlüğünde Neler...

Haberi Oku