FLAŞ HABER

ZONGULDAK:
ETEKLERİ TUTUŞTU!
 Halkın Sesi’nin geniş yankı bulan haberine ‘Devlet’ duyarsız kalmadı. Özel Görevli Müfettiş Akdemir’den Carrefour dosyasını istedi.

ETEKLERİ TUTUŞTU!

Halkın Sesi’nin ısrarla gündeme taşıdığı eski Carrefour binasının olduğu arazide yaşanan kanunsuzluk, kayırma ve peşkeş iddialarına ‘Devlet’ duyarsız kalmadı. Konuyla ilgili belediyeye giden Özel Görevli Müfettiş, Zonguldak Belediyesi’nden ARELEL İnşaat’a ‘yap-işlet-devret’ yöntemiyle verilen arazinin ihale sözleşmesi ve teknik şartnamesini istedi. Edinilen bilgiye göre Carrefour alanıyla ilgili çok özel bilgilere ulaşan müfettişin hazırlayacağı rapor Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve İş Adamı(!) Davut Acar’ı hukuki olarak zora sokacak.

KÖŞE BUCAK KAÇIYORLAR

Öte yandan AKP Grup Sözcüsü Abdullah Karagüzel denetleme kurulu adına Carrefour dosyasını 25 gün önce istemelerine rağmen belediye yetkililerin kendilerine dosyayı halen vermediğini söyledi. Diğer taraftan CHP’de istifa eden Belediye Meclis Üyesi Turan Demirtaş, Halkın Sesi’nin yaptığı haberi kaynak göstererek dün konunun soruşturulması ve ihale dosyasının tarafına verilmesi için belediyeye başvurdu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
HALKTAN BİRİ 3 yıl önce

teşekkürler halkin sesi̇ i̇smi̇n gi̇bi̇si̇n

Misafir Avatar
x 5 3 yıl önce

aslansın mustafa uşağum

Misafir Avatar
Vatandas 3 yıl önce

Olay organize bir çete faaliyeti gibi gözüküyor.Bütün yönleri ile derinlemesine araştırılmasında fayda var.

banner228

Zonguldak tek vücut

Haberi Oku