FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
'EVRENSEL ÖLÇÜLERDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI SAHİPLENME ÇABAMIZ, TOPLUMSAL BİLİNÇ İLE DAHA DA KUVVETLENECEKTİR.”
 
BAŞKAN AKDEMİR’DEN ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI:
“EVRENSEL ÖLÇÜLERDE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI SAHİPLENME ÇABAMIZ,
TOPLUMSAL BİLİNÇ İLE DAHA DA KUVVETLENECEKTİR.”
 
                Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ nedeniyle belediye basın bürosundan yazılı bir açıklama yaptı. Belediye Başkanı Muharrem Akdemir açıklamasında; çağdaş bir toplum olmanın gereğinin hiçbir ayırım yapmadan toplumun bütün bireylerine eşit fırsatlar sunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı düzenlemeler yapmak olduğunu belirterek açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:
             “Toplumsal hayat içerisinde, engellilerin hayatın her alanında kimseye muhtaç olmadan hayatlarını sürdürebilmeleri temel bir insan hakkıdır. Başta İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi olmak üzere birçok belge, engelli sorunu olarak temelde bir insan hakları sorunu olarak da ele alınmalıdır. Evrensel ölçülerde engelli vatandaşlarımızı sahiplenme çabamız, toplumsal bilinçlenme ve kamuoyu desteği ile anlamlı ve gerçek bir boyuta ulaşacaktır. Ülke nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturan engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek, bu yönde sağlıklı çalışmalar yaparak, kalıcı çözümler üreterek bu konuya katkı sunmak, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.  Bu anlamda, özürlü vatandaşlara acıma duyguları ile yaklaşmak yerine, kurumsal hizmetlerin geliştirilmesi esas alınmalıdır. Bu nedenle engelli vatandaşlarımıza hizmet götüren, kamu, özel sektör ve gönüllü sivil toplum örgütlerinin güçlendirilmesine önem verilmelidir. Toplumun her alanında engellilere saygı göstermek, onları da toplumun bir ferdi olarak kabul etmek gerekir.
                Herkesin engelli adayı olduğu gerçeği unutulmamalı ve engelli vatandaşlarımızın hayatlarını normal bir şekilde sürdürmeleri ancak toplumsal duyarlığın oluşturulmasıyla mümkündür. Bu duygu ve düşüncelerle ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü’ kutlar, tüm engelli vatandaşlarımıza sağlıklı bir ömür diler, sevgi ve saygılarımı sunarım”. 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Aday Enflasyonu!

Haberi Oku