ZONGULDAK:
Faruk Çaturoğlu; 'Bülent Ecevit Üniversitesine 2 Yeni Fakülte Açılacak'

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, 2016 yılı içerisinde Ereğli’de fiilen kampüs inşaatının başlayacağını bildirdi.
Çaturoğlu , yaptığı yazılı açıklamada ,Bülent Ecevit Universitesi bünyesindeki açılacak iki yeni fakülde , Ereğlideki öğrenci sayısının 10 bine ulaşmasının beklendiğini belirtti. Çaturoğlu açıklamasında şunları kaydetti:
"Üniversitenin Merkez Kampüsüne Mimarlık ve Tasarım Fakültesi, Kdz. Ereğli Kampüsüne de Turizm Fakültesi kurulacak. Her iki fakültenin kuruluşu en son yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında imzalandı. Anılan fakülteler 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılında öğrenci kabul edecektir. İlimize hayırlı ve uğurlu olsun. Diğer taraftan, Bülent Ecevit Üniversitesinin bütçesinden Kdz. Ereğli Kampüsünün proje ve zemin etüt çalışmaları için ödenek ayrılmıştır. Zemin etüt ve proje çalışmaları bitirildikten sonra 2016 yılı içerisinde bütçe fasılları arasında aktarma yapılacak fiilen kampüs inşaatı da başlamış olacaktır.Kampüs bitirildiğinde Kdz. Ereğli 10.000 öğrenciyi ilçede ağırlıyor olacaktır."

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

7 Kasım 2019 Cumartesi Günü Halkın Sesi Gazetesi

Haberi Oku