ZONGULDAK:
Fetö'den talimat alan Ali Bektaş'ın soruşturmasını kim örtbas etti?
Fetö’den talimat alan Ali Bektaş’ın soruşturmasını kim örtbas etti?

YANLIŞ NUMARA!

Özel Haber : Mustafa Özdemir


Türkiye’nin başına bela olan FETÖ silahlı terör örgütünün en büyük finansörü Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş’ın cemaatle ilgili soruşturmasının üst düzey siyasilerin müdahalesiyle sümenaltı edildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. 26 Mayıs 2016 tarihinde Zonguldak Emniyet Müdürlüğüne getirilerek FETÖ ile olan bağlantısından ötürü ifade veren Ali Bektaş, Terörle Mücadele Şubesinde ifade verdikten sonra güle oynaya evine gitmişti. Aynı davada Bank Asya’ya birikimlerini yatıran, çocuğunu cemaat okuluna gönderen, cemaatin sohbet toplantısına katılan binlerce kişi ise aylarca cezaevinde yatmıştı. Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi’nin dosyayı yeniden açması halinde Ali Bektaş’ın hüküm giymesine kesin gözüyle bakılıyor. 

TÜRKÇE OLİMPİYATLARININ 
ALTI SPONSORU OLMUŞTU

Gülen Cemaati’nin prensi olarak bilinen Ali Bektaş, cemaatin önde gelen isimlerine Kozlu’nun en güzel yerlerini peşkeş çekmişti. Bektaş, ilçede geçtiğimiz aylarda cemaate yakın isimlerin elinden alınan yerin ihalesine giren kişi sayısı fazla olunca ihaleyi iptal ettiği için adrese teslim ihale yapmakla eleştirilmişti. Ali Bektaş, Zonguldak’ta yapılan Türkçe Olimpiyatları’nda ise en fazla parayı verdiği için altın sponsor olmuş, gümüş sponsor dönemin CHP’li Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve dönemin Valisi Erol Ayyıldız ile kürsüye çıkarak halkı selamlamıştı. Aynı Ali Bektaş, cemaatin ticari örgütlenmesi ZONİAD ile birlikte Amerika’ya gitmiş Pensilvanya’da Fethullah Gülen’in elini öpmüştü. FETö davalarında adil yargılama olmadığını öne süren vatandaşlar, Ali Bektaş’ın arkasında kim ya da kimler olduğunun ortaya çıkmasını sabırsızlıkla bekliyor.


(Ali Bektaş Türkçe Olimpiyatları'nda altın sponsor olduğu için kürsüde cemaat üyelerini selamlamıştı...)Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

VAY KAMİL VAY!

Haberi Oku