ZONGULDAK:
'FİLYOS ENDÜSTRİ BÖLGESİNDE FİRMALARIN BAŞVURUSUNU BEKLİYORUZ”
 ÇAYCUMA TSO BAŞKANI RİFAT SARSIK;

 

“FİLYOS ENDÜSTRİ BÖLGESİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARININ TAMAMLANMASI İÇİN TALEPTE BULUNACAK FİRMALARIN BAŞVURUSUNU BEKLİYORUZ”

 

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık Filyos Endüstri Bölgesi ile ilgili açıklamada bulunarak şunları söyledi: ‘Bölgemiz için kalkınmanın anahtarı olduğunu her fırsatta dile getirdiğimiz ve hayata geçmesi için çok çaba gösterdiğimiz 607 hektar büyüklüğündeki; 16/07/2012 tarihli ve 2012/3574 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile ilan edilen Filyos Endüstri Bölgesinde artık yatırımcılar için taleplerin toplanma aşamasına yani sona gelindi. Yüksek ve orta teknolojinin üretilmesi planlanan bölgede yer alacak üretim sektörleri; makine, elektrikli teçhizat, motorlu kara taşıtları, römork, yarı römork ve diğer ulaşım araçları imalat sektörleri olarak belirlenmiştir. Ayrıca eczacılık ürünleri, tıbbi ve dişçilik ürünleri, silah ve mühimmat, hava taşıtları ve uzay araçları, bilgisayar, elektronik ve optik ürünlerin imalatı da bölgede yer alması muhtemel faaliyet arasında yer almaktadır.

 

Endüstri Bölgemizin alt yapı projelerinin hazırlanması için gerekli olan yatırımcılara tahsis işlemleri başlayacağından konu ile yatırımcı olarak ilgilenen firmalara ait ön bilgilerin 13 Şubat 2018’e kadar Odamıza ya da Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürlüğü’ne  stratejisb@sanayi.gov.tr adresinden iletilmesi gerekmektedir.

 

Artık Filyos Endüstri Bölgesi’nde sona gelmek üzereyiz. Bu vesile ile Filyos Endüsti Bölgesi’nin ilanından bu aşamaya gelmesinde destekleri olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere hükümetimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunarız.’(Haber merkezi)

 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236

Tophane Operasyonunda 4 Tutuklama

Haberi Oku