ZONGULDAK:
Gazeteciler, kurayla dairelerine kavuştu

HEM HABER YAPTILAR, HEM EV SAHİBİ OLDULAR...
Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’nin(ZGC) girişimleri ve TOKİ işbirliğinde tamamlanan "Zonguldak Basın Sitesi", bugün çekilen kura ile sahiplerini buldu. İl genelinde görev yapan 110 gazeteci ev sahibi olmanın sevincini yaşadı.

Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirilen programa Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş ve Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in yanı sıra gazeteciler ve aileleri katıldı. Daha önce kura programlarında insanların heyecanını fotoğraflayan gazeteciler bu defa kendileri kura heyecanı yaşadı. 

Programın açılış konuşmasını yapan ZGC Başkanı Derya Akbıyık, 2012 yılında başlayan projenin geldiği süreci anlattı. Gazetecilerin ikamet sahibi olmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirten Akbıyık, projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen Zonguldak valiliği ve ilgili kurumlara teşekkür etti. Akbıyık, “2012’de başlayan çok meşakkatli bir sürecin sonuna geldik. 4 valimiz değişti. Hepsine de bu konuda verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ise basın sitesinin çevre düzenlemesini yapacaklarını belirterek, “Atalarımız, ‘Dünyada mekan, ahirette iman’ demişler. Sizleri kutluyorum. Hayırlı olsun diyorum. Allah utandırmasın” ifadesini kullandı.

Kura çekilişinde konuşan Vali Erdoğan Bektaş, şunları söyledi:

“Şöyle önümüze koyarsak 110 gazeteciyi ev sahibi yapmak diye bir sorununuz olsun. Bu gazeteciler oldukça dar gelirli insanlardan oluşuyor, bunu hepimiz biliyoruz. Ev sahibi olmak da hepimizin hayali. Dünyada mekan, ahirette iman demişiz. Dünyayı mekanla herkese sınırlamışız. Böyle bir problemin altından bile uygun enstrümanlar kullanılabildiğinde kalkılabildiğini neticede yaşayarak görmüş olduk. Bu da bize bir şey gösteriyor. Şu gözünüzde büyüttüğünüz her sorunun bir çözümü var. 110 gazeteciyi, çok mütevazi gelirleri olan insanları Zonguldak’ın en güzel yerinde, en iyi şartlarda ev sahibi yapmak gerçekten bir başarı. Hepinizi kutluyorum” 

Daha sonra Zonguldak 2. Noterliği huzurunda çekiliş yapıldı. İlk kurayı temsilen Vali Bektaş ile Başkan Akdemir yaptı. Vali Erdoğan Bektaş’ın çektiği kuradan Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Mehmet Zafer Alas’ın çıkması salondakileri güldürdü. Daha sonra çekilen kuralar ile daireler, sahibini buldu.

Gazeteciler çalışmada emeği geçen ZGC ve diğer kurumlara teşekkür etti. (Abdullah Karabacak)


Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
fiko 2 yıl önce

mehmet zafer alas hangi gazete çalışıyormuş?

banner228

GELECEK PARTİSİ KAN VERDİ

Haberi Oku