ZONGULDAK:
Genç Memur-sen'den Bayırbucak Türkmenlerine Destek

Zonguldak’ta Memur-Sen İl Temsilciliğine bağlı sendikalar Madenci Anıtı önünde Genç Memur-Sen İl Temsilciliği’nin basın açıklamasına destek verdi.
Genç Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından Bayırbucak Türkmenleri ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirildi. Madenci Anıtı önünde gerçekleştirilen açıklamaya Memur-Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Eğitim Bir-Sen, Enerji Bir-Sen temsilcileri de destek verdi.
Memur Sen İl Temsilcisi Kamuran Aşkar, “Bugün burada Bayırbucak’ta Türkmen kardeşlerimize yönelik yapılan zulmü lanetlemek için toplanmış bulunuyoruz. Bizler kurulduğumuz günden beri mazlumun rengine ırkına, soyuna, sopuna bakmadan nerede bir mazlum varsa onun yanında olacağımızı deklare etmiş, her platformda mazlumların gür sesi olmayı kendisine şiar edinmiş bir topluluk olarak bugün de Zonguldak Madenci Anıtı’ndan Bayırbucak bölgesinde zulüm altında olan başta Türkmen kardeşlerimiz, Arap kardeşlerimiz ve Kürt kardeşlerimize Zonguldak halkının her daim yanlarında olduğunu ve yanlarında olmayı devam edeceğini deklare etmek için toplanmış bulunuyoruz” dedi.
Genç Memur Sen İl Temsilciliği adına açıklamayı ise Sinan Davulcu yaptı. Davulcu, “Bugün zülme ortak olan bütün canilere karşı ortak olma günüdür. Genç Memur-Sen olarak insani, vicdani ve tarihimizden beslenen sorumluluğumuz yerine getirmek için bugün buradayız. İnsanlığını kaybetmemiş vicdan sahibi herkesin bizimle birlikte olduğunu, mağdurlara ve mazlumlara sahip çıkmanın yürek yangınını taşıdığına inanıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Gelecek Partisi’nden 3 Atama

Haberi Oku