ZONGULDAK:
GEO-DES SABIKALI ÇIKTI

Zonguldak’ta bir süredir fore kazık işleri yapan GEO-DES teknik sistemin Kozlu’da yapılan AVM’de neden olduğu çökme sektörün ne kadar denetimsiz olduğunu gözler önüne serdi. Zonguldak merkezde bir çok büyük inşaatın zemin fore kazık işini yapan ‘Sabuncu Haluk’ lakaplı Haluk Bayraktar isimli müteahhittin sahibi olduğu GEO-DES teknik sistemin daha öncede Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’nün arkasındaki inşaatın fore kazıklarını yaptığı ve yolun göçmesine neden olduğu ortaya çıktı.

Zonguldak’ta milyonlarca lira kazanan GEO-DES firmasının neden olduğu çökmelerin ileride doğabilecek yıkımların da habercisi olduğu öne sürüldü. Uzmanlar GEO-DES firmasının Geo Teknik sistemiyle yaptığı zemin fore kazık sistemini Zonguldak’ta denetleyecek yeterli personel olmayışının da yaşanan iş kazalarını tetiklediğini ifade ettiler. Öte yandan ‘Sabuncu Haluk’ rakipsiz olduğu için tüm tepkilere rağmen denetimsiz çalışmaya ve yıkmaya devam ediyor.

(Mustafa ÖZDEMİR)

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
ALİ 3 yıl önce

bu adamin yaptiği tüm i̇nşaatlara bakma lazim resmen i̇hmal ve su i̇sti̇mal var i̇nsan hayati hi̇çe sayiliyor yetki̇li̇leri̇ göreve davet edi̇yorum .

Misafir Avatar
Ali veli 3 yıl önce

Avantayi alamadin galiba

banner236

İnağzı’nda lağım patladı.... Rezalete...

Haberi Oku