ZONGULDAK:
GMİS, EGE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Genel Maden İşçileri Sendikası’nın (GMİS) madencilik iş kolunda Ege Bölgesi’nde yürütülen örgütlenme çalışmaları devam ediyor.

GMİS basın bürosundan verilen habere göre Çalışmaları yerinde gözlemlemek amacıyla 26 Temmuz 2017 tarihinde Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, GMİS Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, GMİS Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, GMİS Üzülmez Şube Başkanı Tayfun Demir, GMİS Merkez Servisleri Şube Başkanı Birol Kundakçıoğlu,TİS ve Araştırma Uzmanı Sait Cinbir, GMİS Hukuk Danışmanı Gökhan Köse Ege Bölgesi’ne gitti.

Ege Bölgesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştiren GMİS heyeti ilk ziyareti GMİS Ege Temsilciliği’ne yaptı.

Ege Örgütlenme çalışmalarını yürüten GMİS Temsilcisi Yaşar Çama ve sendika üyesi işçiler tarafından karşılanan GMİS Heyeti, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve işçilerin sorunlarını dinledi.

 GMİS Heyeti, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu başkanlığında 27 Temmuz 2017 tarihindeAydın Çine Başsavcısı Feyizahan Ceyhan’ı ve Çine Jandarma Bölük Komutanı Yzb. Soydan Ekim’i makamında ziyaret ederek madencinin elleri üstünde tuttuğu Taşkömürü Figürü hediye ettiler.

 

GMİS AYDIN VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER’İ ZİYARET ETTİ

EgeBölgesi örgütlenme çalışmaları için Aydın’a giden GMİS Genel Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu, GMİS Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ve GMİS Şube Başkanları ve Teknik Elemanlardan oluşan heyet,  27 Temmuz 2017 günü Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.

Heyet Başkanı GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, ValiKöşger’e Ege Bölgesinde yürütülen örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mutlu, ziyaret anısına Vali Köşger’e Zonguldak’ı anlatan madencinin elleri üstünde tuttuğu Taşkömürü Figürü hediye ettiler.

GMİS’in ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Köşger, sendikanın örgütlenme çalışmalarında başarılar diledi.

 

GREVDEKİ İZDENİZ İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA

İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ AŞ.’de çalışan işçileri grevin 16. günü olan 28 Temmuz 2017 günü ziyaret eden GMİS Heyeti, grevdeki işçilere haklı mücadelelerinde destek verdi.

GMİS Heyeti Başkanı Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, işçilere yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“İnsanca çalışma ve insanca yaşam için grev hakkını kullanan kardeş sendikamız Denizciler Sendikası üyesi İZDENİZ işçisi kardeşlerimizi Genel Maden İşçileri Sendikası ve Zonguldaklı maden işçileri olarak sonuna kadar destekliyoruz. Umarım yetkililer en kısa zaman da işçi kardeşlerimizin bu hak arama mücadelesine gerekli duyarlılığı gösterirler ve kardeşlerimizin olurunu alacak bir çözüm bulurlar” dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner234

banner236

banner228

Bu ne beceriksizlik!

Haberi Oku