FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Göbü İlköğretim kapatılıyor... Veliler İsyanda!


Kilimli’ye bağlı Göbü Köyü İlkokulu'nun kapatılarak Türkali Köyü İlkokulu ile birleşmesi velilerin tepkisine neden oldu.

Sosyal medyada kendilerine bilgi vermeden karar alanlara tepki gösteren veliler, seçimden seçime köylerine gelen siyasetçilere öfke kustu. 
 
Göbü Köyü sakini Atakan Ok, Facebook hesabında karardan ger dönülmesini isteyerek şunları söyledi: 
"Göbü İlkokulu Türkali okuluna taşınmış. Kimin haberi var hiç kimsenin. Herkes kafasına göre iş yapmış. Hangi veliyle konuşulmuş kiminle toplantı yapılmış ha. Bizler burda neyiz. Sizler bizim oylarımızla bi yerlere geliyosunuz. İl genel meclisine seciliyorsunuz. Ama böyle konularda bizlerle ilgilenmiyorsunız. Ancak seçim zamanı kahvelere çay içmeye gelirsiniz. Ancak sahile cafe yaparsınız bu mu hizmet. Kilimli’den gelecek bu cafeyi işletecekler. Bizim millet de iyi alkışlasın. Memleket elden gidiyor haberleri yok. İlerde Göbü sahiline parayla girersek kimse şaşırmasın.. Asağı Göbü Oruçlar yolonu yapın da göreyım. Ben buna hizmet derim. Ben bunu alkışlarım. Koskoca Kurtköy, Şirinköy, Göbü köyü, Üçköy bu okula sahip çıkamadık. Yazıklar olsun.. Yok efendim en az 10 öğrenci olmalıymış bır sınıfta. Kanunu değiştirin. Her kanunu değiştiriyosunuz ya. Olursa olur 3-4 öğrenci verin bir öğretmene ne olucak.. Bu memlekette binlerce Suriyelilere bakılıyor da 3 öğretmene maaş verilemiyor mu. Bizim köyde 4 cami var her camide 3 cemaate bir imam veriliyor ya.. Türkali okulu yol kenarında.. O çocuklardan bir tanesine bişey olsa bunun hesabını kim verecek ha kim verecek.. Tüm Şirinköy, Kurtköy Göbü herkesı ayaklanmaya eylem yapmaya davet ediyorum. Sesimizi çıkartalım. Memleketimizi teslim etmeyelim. Herkes masaya yumruğunu vursun.. Sahipsiz mi bu köyler.. Saygılarımla.."
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Deniz Baydar 7 ay önce

Maalesef sahipsiz Atakan. En büyük sorunumuz herşeyi birilerinden beklemek. Bahsettiğin köylüler çıkacak okulumu alma diyecek. Bu yanlıştan dönülmesini umut ediyorum.

Misafir Avatar
Göbülü 7 ay önce

İnsanlar 6 yasinda cocugunu ölum yolundan türkaliye nasil güvenip gondersin arti ogretmen atamak yerine bu ogrencilerin. Yol yemek parasi ogretmen maasindan kat kat fazla okul kapatmak yerine ogretmen atayin bir suru issiz ogretmen var boyle cozum olmaz koca 3 koy bakiyor.bu okul.kapatilamaZ

banner228

“TTK'nın kadrolu madenci son katırı...

Haberi Oku