ZONGULDAK:
Grizu Değil Covid Öldürecek
Armutçuk ve Gelik’te yaşanan pozitif vakalar nedeniyle Türkiye Taşkömrü Kurumu’nda çalışan maden işçileri tedirgin. Sağlık Bakanlığının yayınladığı genelgeye rağmen özellikle işçi sevkiyatında kullanılan asansörlerde yaşanan yığılmalar yeni bir salgına davetiye çıkarıyor. Kuyu başında sosyal mesafenin gözardı edildiğini ifade eden madenciler yaşanan ihmalden kurum yönetimini sorumlu tutuyor. 

“RİSK BÜYÜK, SORUMLUSU KİM?”

Halkın Sesi’ne ulaşan TTK Karadon Müessese Müdürlüğü’nde çalışan bir gurup maden işçisi, yetkilileri uyarmalarına rağmen işçinin baskı altında çalıştığını ve çalışma huzuru kalmadığını söylediler. Corona virüse yakalanmaktan korkan Karadonlu madenciler, “Kuyu başı ve kuyu diplerinde inanılmaz bir yığılma oluyor. Kurum yönetimi işçiye esneklik göstermiyor. Keyfi uygulamalar yüzünden maden işçisi saat iki bucuga kadar bekletiliyor. Kafesler ful dolu çıkıyor. İşyeri doktorları da olumsuzlukları görmezden geliyor. İşçi umurlarında değil ama işçi sayesinde maaş aldıklarını unutuyolar. Armutcuk’ta Gelik’te pozitif vakalar çıktı Karadon’da çıkmaz diye bir şey yok. Risk büyük. İşçi virüse yakalanırsa  salgın dalga dalga büyür” dediler.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Çaycı öner örenbaş 4 hafta önce

Covid 19 olması gerekenler dışarda yalakalikla yatıp kuyu diplerinde eleştiren insanları ispiyon eden karektersizlerdir aslında

Misafir Avatar
Çaycı öner örenbaş 4 hafta önce

Sendikanın amatör şubecisi,iş yeri temsilcileri ve amelebirligi şubecisi ve yandaşları madene inmeden lambalarını yollayıp yövmye alıyorlar hiç bir iş yapmadan hakkımız haram zıkkım olsun size.

Misafir Avatar
Kronik 1 ay önce

Kronik hastalar çalıştırılıyor
Karadonda bu işçilerden bir tanesi covid-19 ile enfekte olsa Allah göstermesin kurtulma şansı çok az

banner228

Herkes çok yazık ediyor bu kente

Haberi Oku