ZONGULDAK:
GÜÇLÜ OLABİLSEYDİK ŞAMPİYON OLURDUK

Zonguldak Kömürspor’un tecrübeli kaleci antrenörü Bülent Yendioğan sezonu değerlendirdi. Tecrübeli antrenör Bülent Yenidoğan,sezonu iyi bir yerde tamamladıklarını söyleyerek, bunda en büyün payın kaleci Osman Kurtuldu olduğunu vurguladı. Yendioğan ayrıca, Ferdi ve Mustafa’nın kalede olmamalarına rağmen hep yarışın içerisinde olduklarını söyledi. Zonguldak Kömürspor’un kaleci antrenörü Bülent Yendioğan, 2.Ligde gelişimini tamamladığını söyleyerek, PTT.1.Lig ya da Süper takımlarında görev yapmak istediğini ifade etti.

“Ferdi ile Mustafa hep oynayacak gibi yarışın içerisinde oldular”

Zonguldak Kömürspor’un tecrübeli kaleci antrenörü Bülent Yendioğan, kalecilerin arasında hep birlikteliğin olduğu8nu söyleyerek, “Açıkçası ben çalıştığım her yerde aynı uygulama metotları var. Diğer arkadaşlar bu metotları bilmedikleri için karşılaşınca anladılar. Videolarla birlikte görsel şeylere de dikkat ettim. Kalecileri sıkmamak açısıyla çeşitliliğe ve renk katmaya önem verdim. Önceden ben de uzun bir süre kalecilik yaptım. Hiç kalede olmamalarına rağmen Ferdi ile Mustafa’nın bu yarıştın kopmamaları ve oynayacak gibi kendileri hazır tutması beni en çok sevindiren şey oldu. Bu birliktelik önemli. Çünkü genellikle kaleciler arasında polemikler çıkıyor. Burada öyle bir şey yoktu. Çocuklarla bir şey yaşamadık ve uyum içerisindeydik. “

“Ekonomik sıkıntılar olmasa şampiyon bile olabilirdik”

Ekonomik sıkıntılar olmasa Zongudlakspor’un şampiyon bile olma ihtimalinin olduğunu ifade eden Yenidoğan, “Kulüp olarak zaman zaman inişli çıkışlı dönemler geçirdik. En büyük sorunumuz ekonomik oldu. Burada iyi niyetli insanlar var. Burada hocalar ve oyuncular gerçekten iyi niyetliydi. Ben bu ekibe sonradan katılmış birisiyim. Bende burada iyi niyetli ve uyum sağlamaya çalıştım. Bir şekilde ligi iyi yerde bitirdiğimizi düşünüyorum. Kırılma yerlerinde biraz daha güçlü olabilsek, imaj açısından ekonomik açından Belki play off hatta şampiyon olabilirdi.” dedi.

“Takımın ligde kalmasında Osman’ın da katkısı var”

Zonguldak Kömürspor’un kaleci antrenörü Bülent Yenidoğan, Osman’ın ligde kalmalarında büyük etkisi olduğunu söyleyerek, “Osman’ın gelişi için bir planlama yaparken ikinci ve üçüncü lig olmadığını ve deneyimli bir kalecinin gerekli olduğu bildirdiler. Zaten Osman Kurtuldu’yu ben tanıyorum. Üç tane kaleci vardı seçimimiz Osman Kurtuldu oldu. Rakamsal olarak diğerlerine göre ekonomik anlamdı Osman’dı. Zaten Osman’ın kalitesi belliydi ben sadece çalıştırdım. Onun tecrübesinden ve sahadan oluşundan biz faydalandık. Osman’ın performansı düşük olsaydı Ferdi ya da Mustafa’yı kaleye alacaktık. Onda şansını sonuna kadar kullandı. Bu takımın burada oluşunda yüzde 50 Osman’ın katkısı var.Osman’a burada büyük bir güven vardır.”

“Kırılma maçı Keçiörengücüspor maçı”

Kırılma maçının Keçiörengücüspor olduğunu ifade eden Bülent Yenidoğan, “Bizim burada oynadığımız Amedspor maçı bize burada çok büyük bir ivme kazandırdı. Keçiörengücüspor’la beraber kalmamız tam bir hayal kırıklığıydı. Bu ligde kendi işini kendi göreceksin. Başkasına bıraktığın zaman hiç düşündüğünüz gibi olmuyor“şeklinde konuştu.

“PTT ya da Süper Ligde görev yapmak istiyorum”

Zonguldak Kömürspor’un tecrübeli kaleci antrenörü Bülent Yendioğan, Süper Lig ya da PTT Liginde çalışmak istediğini söyleyerek, “Ben 12 yıldır bu liglerde çalışan kaleci antrenörüyüm. Zonguldakspor benim 14’üncü takımım. Ben artık bu liglerde çalışmama kararı aldım. Geçen hafta Nazilli Belediyespor’dan aradılar onlara da aynı şeyi söyledim. Ben çıtayı yükseltmek istiyorum artık. Gelişimimi tamamladığımı düşünüyorum. PTT 1.Lige gitmek istiyorum. Beklediğim bir haber var. Süper Lig bile olabilir. “

“Zonguldakspor’da çalışmak herkese nasip olmaz”

Zonguldakspor camiasının yorgun olduğunu ifade eden eden, “Eski, Zonguldakspor’dan eser yok. Camia yorgun. Oynayacak bir stadyumu bile yoktu. Hep yokları oynadık. Buranın sadece iki şeyi canlı bir seyirci iki medya. Burada işini ciddiyetle yapan seyirci ve gerçekten inanılmaz bir medyası var. Onun dışında her alanda bir eksiklik var. Zonguldakspor’da çalışmak gurur verici. Zonguldak’da çalışmak kolay değil. Herkese nasip olmaz ”dedi.

Emre Can BAYRAM

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

21 Kasım 2019 Perşembe Günü Halkın Sesi...

Haberi Oku