FLAŞ HABER
ZONGULDAK:
Gülen taraf Yavuz ve Bektaş oldu

Kent merkezinde dün yapılan Mithatpaşa ve Dilaver Mahalleleri muhtarlık seçimlerinde Şaban Yavuz ve Bülent Bektaş gülen taraf oldu.

Mithatpaşa Mahallesi'nde muhtar seçilen Murat Topçu’nun 7 Ocak tarihinde istifa ederek, AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ın danışmanı olarak göreve başlaması ve Dilaver Mahallesi Muhtarı 60 yaşındaki Cafer Boz’un 1 Şubat tarihinde böbrek yetmezliği sonucu yaşamını yitirmesi sonucu yapılan seçimler dün akşam saatlerin son buldu.

6 bin 300 seçmenli Mithatpaşa ve bin 561 seçmenli Dilaver Mahallesi’nde 8’şer aday muhtar olabilmek için yarıştı. İki mahallenin sakinleri mahallelerdeki okullarda gerçekleştirilen seçimlere vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Mithatpaşa Mahallesi’nde Şaban Yavuz, Sezgin Akkaya, Çetin Terzioğlu, Bayram Demir, Taşkın Ar, Varol Demirköse, Murat Köse ve Muhammet Üke yarışırken, Dilaver Mahallesi’nde ise Bülent Bektaş, Cengiz Boz, Sabahat Topal, Refik Çaylak, Mustafa Sevim, Salih Kıransoy, Hüseyin Küçükaslan ve İhsan Tunçdemir muhtarlık için seçimlere katıldı.

Saat 17.00’de başlayan oy sayımı ise 18.00 sularında sonuçlanırken Dilaver Mahallesi'nde Bülent Bektaş, Mithatpaşa Mahallesi'nde Şaban Yavuz seçilen isimler oldu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner236


Haberi Oku