ZONGULDAK:
Gülüç Belediyesi Sahil Projesine Başladı

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Gülüç Beldesi’nde ‘Sahil Projesi’ çalışmaları başladı.
Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, görev yaptığı 19 aylık süreç içerisinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Seçim öncesi vaat ettiği 5 projeden en önemlisinin sahil projesi olduğunu ve burada da çalışmalara başlandığını belirten Demirtaş, halka verdiği tüm sözleri fazlası ile yerine getireceğini söyledi.
GÜLÜÇ SAHİL PROJESİ ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI
Demirtaş konuşmasında “Gülüç Belediyesinde göreve geldiğimiz günden itibaren hiç boş durmadık. Seçimlerde vatandaşlarımıza verdiğimiz sözler vardı. Benim seçimlerde vaat ettiğim 5 tane projem vardı. 5 projeden en önemlisi benimde hayalim olan Gülüç Sahil Projesi idi. Projemiz bitti, çalışmalarımıza başladık. Hava muhalefetinden dolayı birazda geç kaldık aslında. Ama son sürat burasını bitireceğiz. Önümüzdeki senelerde İnşallah insanlarımız burada yürüyüş yapacak. Proje içerisinde çay bahçelerimiz, çocuk parklarımız, hem üst kısımda hem de hemen dere kenarında iki ayrı yürüyüş yolu olacak” dedi.
GASİLHANE HİZMETİ VERİLECEK
8 bin nüfuslu beldede cenaze yıkama yeri bulunmadığını belirten Demirtaş, gasilhane hizmet binasının yapım çalışmalarına da başladıklarını söyledi. Demirtaş, Merkez Camii yanına yapılan gasilhanenin çok kısa süre içerisinde hizmete gireceğini belirtti.
GÜLÜÇ BELEDİYESİ’NE 19 AYDA 10 ARAÇ KAZANDIRILDI
Gülüç Belediyesi’nin araç parkını büyüterek yeni 10 araç ilave ettiklerini dile getiren Demirtaş “Şu ana kadar belediyemize iki itfaiye aracı, çift kabin pikap, foklift, bir büyük bir küçük iki adet minibüs, 2 adet kamyon gibi 10 tane araç kazandırdık. Bu araçların hiç biri para ile değil bağış ve hibe yoluyla aldık. Bize araç temininde katkısı olan tüm kamu kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.
DÜĞÜN SALONU BELEDİYEYE GELİR SAĞLIYOR
Gülüç’te ihtiyaç olan bölgelerde kaldırım çalışmaları yaptıklarını ifade eden Demirtaş, düğün salonunu da hizmete açtıklarını anlattı. Bu sezon düğün salonundan büyük verim aldıklarını ve bu sayede belediyeye de önemli ölçüde gelir sağladıklarını dile getiren Demirtaş, önümüzdeki sezon için şimdiden çok yoğun şekilde talep aldıklarını aktardı.
YILLARDIR AÇILAMAYAN PAZARYERİ YOLU AÇILDI
Yıllardır bir türlü açılamayan pazaryeri yolunu açtıklarını ve hizmete soktuklarını belirten Demirtaş, mahalle ve sokaklarda bazı bölümlerde yol genişletme çalışmaları yaptıklarını anlattı. Şu anda seri şekilde kilit taşı bastıklarını ve Gülüç’te ki 4 mahalleye de kilit taşı döşeyeceğini dile getiren Demirtaş, tüm çirkin görüntüleri ortadan kaldıracaklarını söyledi.
İMAR REVİZYONU HAYATA GEÇİRİLDİ
Gülüç’te yıllardır yapılması beklenen imar revizyonu sorununu da çözdüklerini belirten Demirtaş şu bilgileri verdi; “Gülüç’te en büyük kanayan yaralarımızdan bir tanesi de İmar Revizyonu idi. İmar Revizyonu’nu bitirdik ve Gülüç’e yeni bir imar getirdik. Bundan sonra artık çarpık yapılaşmalardan kurtulacağız. Gülüç güzel bir görünüm kazanacak. Gülüç halkına güzel hizmetler yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu imkansızlıklar içerisinde bu çalışmaları yapıyoruz. Yaptıkça da bize ve ekibimize gurur veriyor. Personelimizde özveri ile çalışıyor. Artık farklı bir Gülüç var. İnsanlarımızın gözünde “Burada bir belediye varmıydı?” imajı vardı. Ama şu anda çalışmalardan vatandaşlarımız oldukça memnun.”
“İNSANLARIMIZ ACI GÜNÜNDE DE MUTLU GÜNÜNDE DE YANINDAYIZ”
Gülüç’te sosyal etkinlikleri de gerçekleştirdiklerini ifade eden Demirtaş “Burada festivallerimiz, sünnet şölenimiz, kadınlar günü, mevlidli etkinliklerimizde yapıyoruz. İnsanlarımızı hem üzüntülü günlerinde hem de sevinçli günlerinde yalnız bırakmıyoruz. Cenaze hizmetlerini veriyoruz. Halkımızda inanıyorum ki bundan memnundur. Verdiğimiz her sözün arkasında duruyor ve gereğini yapıyoruz” diye konuştu.
GÜLÜÇ TAKSİ HİZMETE GİRDİ
Gülüç’e taksi durağı kurduklarını anlatan Demirtaş, halkın bu hizmetten de son derece memnun kaldığını ifade etti. Demirtaş “Önceden Üniversite’den öğrencimiz belirli bir saatten sonra geldiğinde Gülüç’ün üst kısımlarına çıkamıyordu. Hastaneye gidecek vatandaşlarımız sıkıntı yaşıyordu. Pazara inen vatandaşlarımız geri üst bölgelere gidişlerde problem yaşıyordu. Ama şu anda Gülüç taksi hizmette. Bu önemli bir ihtiyaçtı ve hayata geçirdik” dedi.
SAHİLDEN SONRA PİKNİK ALANI PROJESİNE BAŞLANACAK
Gülüç Sahil Projesi’ni hayata geçirdikten sonra ‘Gülüç Piknik Alanı Projesi’ ne başlayacağını açıklayan Demirtaş şunları söyledi; “Gülüç Piknik Alanı Projesi bitti. Sırayla hepsini yapıyoruz. Sahil projesi bittikten sonra yukarıdaki piknik alanına gireceğim.”
İKİ SU DEPOSU BİTME AŞAMASINDA, 1 TANE DAHA YAPILACAK
Gülüç’e iki büyük su deposu yapıldığını, üçüncü deponun yapım çalışmalarına da yakın zamanda başlanacağını belirten Demirtaş, mevcut su depolarından da sürekli numuneler alıp gerekli tahlilleri yaptırarak halka temiz ve sağlıklı su hizmeti sunulduğunu ifade etti.
4 MAHALLEDE 8 AYRI NOKTAYA ÇOCUK PARKI KURULDU
Göreve geldiğinde Gülüç’te çocukların oynayabileceği çocuk parkı bulunmadığını belirten Demirtaş, şu ana kadar 4 mahallede 8 ayrı noktaya zemini kauçuklu TSE standartlarında, çocukların düştüklerinde yaralanmayacağı, ailelerin huzur içerisinde çocuklarını bırakabileceği çocuk parkları yapıldığını, talep edilen 45 ayrı noktaya daha önümüzdeki günlerde çocuk parklarını kuracağını söyledi.
TERÖR SALDIRILARINA TABELALI MESAJ
Gülüç’ün girişine Gülüç Belediyesi’nin ışıklı tabelası ile son günlerde askere, vatana ve bayrağa yapılan saldırılara mesaj vermek için “Ne Mutlu Türk’üm diyene” yazısı ile Atatürk rölyefinin bulunduğu tabela astıklarını dile getiren Demirtaş, ayrıca bölgenin de ışıklandırılarak insanların geceleyin bölgede rahatça yürüyebildiklerini ifade etti.
Başkan Demirtaş Gülüç Beldesi’nde ara sokaklardaki dar yolların genişletilmesi ve ihtiyaç olan bölgelere kaldırım yapılması için önümüzdeki günlerde çalışmalar yapacaklarını söyledi. Başkan Demirtaş, bu güne kadar yapılan hizmetler sırasında kendilerine destek olan Gülüç halkına teşekkür ederken, verdiği tüm sözleri yerine getirip herkesin yaşamak isteyeceği güzel bir Gülüç oluşturmak için ekibi ile birlikte var gücü ile çalışacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner228

Sosyal medyada korkunç iddia:

Haberi Oku